Tomograf weterynaryjny – jak może pomóc Twojemu pupilowi?

Zapewne nie raz w życiu słyszałeś, że warto dbać o własne zdrowie, ponieważ każdy z nas ma je tylko jedno. Podobnie jak w przypadku ludzi, również u zwierząt warto dbać o zdrowie, po to, aby nasz pupil żył długo i szczęśliwie. Zbyt późno zdiagnozowana choroba bądź schorzenie może prowadzić do poważnych powikłań u naszego czworonoga, a w konsekwencji może wymagać długiego i kosztownego leczenia i wcale nie musi zakończyć się sukcesem. W medycynie zwierzęcej od kilku lat stosuje się już profesjonalne sprzęty medyczne, które ułatwiają szybką diagnozę u zwierząt. Jednym z przykładów takiego badania, które coraz częściej wykonuje się u psów w Polsce jest tomograf weterynaryjny. Dowiedz się kiedy i w jaki sposób przeprowadza się badanie tomografem weterynaryjnym i dlaczego jest ono tak skuteczne.

Tomograf weterynaryjny – charakterystyka

Pomimo, że badanie tomografii komputerowej jest w medycynie ludzkiej doskonale znane i wykorzystywane już od wielu lat, w przypadku diagnozowania i leczenia zwierząt używanie tomografu weterynaryjnego to wciąż nowinka technologiczna. Wysokiej jakości sprzętem dysponują tylko niektóre placówki weterynaryjne w Polsce, a dziedzina wciąż nie jest powszechnie znana.

Tomografy weterynaryjne to najnowocześniejsza technologia w najlepszym wydaniu. Tomograf komputerowy dla zwierząt jest specjalnie dostosowany do potrzeb naszych czworonożnych przyjaciół. Taki sprzęt operuje ponad 10-krotnie mniejszą dawką promieniowania niż w przypadku konwencjonalnej tomografii komputerowej. Takie rozwiązanie jest bezpieczne nawet dla małych psów. Badanie tomografem weterynaryjnym jest znacznie krótsze niż w przypadku ludzkiej tomografii. Dzięki tej nowoczesnej technologii weterynarze mogą ujrzeć tkanki miękkie i struktury kostne wewnątrz organizmu naszego pupila, a ponadto dokładne zobrazować sąsiednie struktury, co umożliwia późniejszą ocenę zaawansowania procesów patologicznych takich jak nowotwory, rozrosty nienowotworowe, procesy zapalne i inne.

Dlaczego tomograf weterynaryjny to przełom w leczeniu zwierząt?

Dane uzyskane z badania tomografem weterynaryjnym niejednokrotnie umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie leczenia w stadium zaawansowania choroby niewykrywalnej w innym badaniu obrazowym. Zarówno w przypadku medycyny ludzkiej jak i zwierzęcej doskonale sprawdza się stwierdzenie, że wczesna diagnostyka pozwala zarówno nam jak i naszym pupilom dłużej cieszyć się zdrowiem i życiem. Wartość takiej diagnostyki przeprowadzonej za pomocą tomografu weterynaryjnego jest nieoceniona dla późniejszego leczenia.

Jeżeli podejrzewasz u swojego pupila jakieś schorzenie lub zanotowałeś ostatnio zmianę w jego zachowaniu, nie ignoruj tej kwestii. Nawet drobna zmiana w zachowaniu czworonoga może wskazywać na poważne problemy ze zdrowiem. W takim przypadku warto udać się na badanie w tomografie weterynaryjnym. Takim zaawansowanym urządzeniem dysponują tylko najlepsze kliniki weterynaryjne w kraju, na przykład: https://www.klinikakurosz.pl/pl/tomografia.html. Sprawdź jak łatwo i szybko możesz umówić na badanie tomografem weterynaryjnym swojego zwierzaka i nie czekaj ani chwili dłużej. Wczesna diagnostyka może uratować Twojemu czworonożnemu przyjacielowi życie. Umów się na wizytę!

 

 

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *