Wygodne legowisko dla psa – najważniejsze cechy

Wygodne legowisko dla psa to jeden z najważniejszych elementów jego wyprawki. Powinno być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które sprawdzą się na długi czas. Wypełnienie legowsika również nie jest bez znaczenia. Jakie jeszcze cechy powinno wykazywać klasyczne legowisko?

Dla psa legowisko – wygodne i odpowiednio wypełnione

Niezależnie czy kojec, legowisko czy poduszka, wszystkie te elementy powinny być wykonane z myślą o wygodzie psa oraz jego dobrym samopoczuciu. Nie powinny być zbyt miękkie. Dla psa kanapa powinna mieć odpowiednią twardość, która umożliwi korzystanie z niego w sposób komfortowy oraz tak, żeby pies czuł się w nim dobrze. Dlatego tak istotne jest wypełnienie, jakie znajduje się w środku legowiska. Powinno być ono odpowiednio dopasowane do osobistych preferencji pupila pod względem twardości oraz rodzaju wypełnienia. Jednak niezależnie od tego, jego ilość w środku powinna być odpowiednio wyważone. Najlepsze legowiska mają taką ilość wypełnienia, aby pies czuł się komfortowo oraz bezpiecznie oraz aby jednocześnie było mu niezwykle wygodnie. Nieważne czy to legowiska dla małych psów czy poduszka dla dużego psa, nie może zabraknąć wewnątrz sporej ilości wypełnienia. W przeciwnym wypadku pies może stracić poczucie wygody czując się jakby spał na podłodze. Jednak nie należy również przesadzić z ilością wypełnienia. Odpowiednie legowisko nie powinno być twarde, a taki efekt można łatwo uzyskać kupując legowisko, które ma złej jakości wypełnienie na przykład z poszarpanych odpadów gąbki. Nie kupuj dla swojego psa czegoś, na czym Tobie samemu byłoby niewygodnie. Zwróć uwagę na jego masę oraz wielkość oraz dobierz takie wypełnienie, które będzie dla niego możliwie najbardziej komfortowe.

Wygodne legowisko dla psa – wielkość

Wielkość oraz waga psa ma również znaczenie w przypadku dobierania wymiarów legowiska. Warto zaznaczyć, że jeżeli przygarniasz lub kupujesz szczeniaka, który w niedługim czasie będzie niezwykle duży, w dalszym ciągu na początku powinieneś postawić na mniejsze legowisko. Umożliwia to psu zachowanie bezpieczeństwa oraz poczucie, że znajduje się w odpowiednim miejscu. Zbyt duże legowisko może powodować uczucie zagubienia oraz dyskomfortu u zwierzaka oraz negatywnie wpłynąć na jego samopoczucie oraz zachowanie. Ponadto legowisko, które jest zbyt duże nie jest dla zwierzaka wygodne, ponieważ nie ma on możliwości otulenia się. Jednak spanie nie powinno być zbyt małe. Pies powinien móc w dowolny sposób ułożyć się komfortowo na legowisku tak, żeby odpocząć dokładnie w taki sposób, jaki jest dla niego najlepszy oraz sprawia mu najwięcej radości. Dlatego jeżeli zauważysz, że Twój szczaniak zaczyna unikać swojego legowiska lub stało się ono dla niego zbyt małe, to czas na zakup nowego. Radzimy, aby na początku w miejscu, gdzie śpi pies znajdowały się dwa legowiska. Jak tylko pupil przyzwyczai się do nowego zapachu oraz chętnie przejdzie do nowego legowiska, można spróbować zabrać stare. Jednak nie wyrzucaj go zbyt szybko. Sprawdź, czy zwierzak w dalszym ciągu chętnie korzysta z nowego legowiska, czy może rozgląda się za tym, które już zna i zdążył polubić. W takim wypadku warto jeszcze na pewien czas zostawić poprzednie legowisko na swoim miejscu i czekać na reakcje psa.

Klasyczne legowisko z niestandardowymi dodatkami

Często zdarza się, że wygodne legowisko dla psa najlepsze dla jego samopoczucia to minimalistyczny kształt oraz dobreja jakości materiały. Proste rozwiązania, bez zbędnych dodatków, kokardek, sznureczków czy frędzli są zazwyczaj najlepsze. Pies na nim może odpoczywać w dowolny sposób i czuć się zupełnie bezpieczne i u siebie. Hipoalergiczne wypełnienia są dodatkowym atutem legowiska. Wiele psów, podobnie jak ludzi może wykazywać alergie. Dlatego, ze względu na dobro zarówno zwierzęcia jak i wszystkich innych domowników warto postawić na wysokiej jakości materiały, które nie uczulają, są bezpieczne dla wszystkich oraz sprawiają, że pies czuje się niezwykle komfortowo w swoim legowisku.

Dbaj o komfort swojego psa tak jak byś dbał o swój własny.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *