3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o doborze karmy dla psów

Jeśli jesteś opiekunem czworonoga, to z pewnością zależy Ci na tym, aby cieszył się dobrym zdrowiem, komfortem oraz bezpieczeństwem. Właśnie dlatego powinieneś dokładnie przemyśleć to, jakie karmy dla psów mu podajesz. Odpowiednie żywienie wpływa bowiem na samopoczucie oraz kondycję Twojego zwierzaka. Chcesz poznać więcej szczegółów w sprawie dobrego żywienia pupila? Czytaj dalej, a przedstawimy Ci 3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć!

1. Zwróć uwagę na skład karmy dla psa

Aby karma spełniała wszystkie potrzeby Twojego psa, powinna być wykonana z wysokiej jakości produktów. Co powinno wchodzić w jej skład? Zdecyduj się na produkt, którego głównym składnikiem jest mięso (lub ryby). Jego minimalna zawartość to 50%, jednak w tym przypadku – im więcej, tym lepiej. Ponadto w pokarmie mogą znajdować się również jaja, zdrowe oleje, a nawet warzywa lub owoce. Idealnie zbilansowana dieta zapewni Twojemu psu prawidłowy rozwój oraz dobre samopoczucie.

2. Dobierz karmę do potrzeb psa

Kupując karmę dla psa, nie wybieraj pierwszej lepszej. Psy na różnym etapie rozwoju mają odmienne potrzeby. Jeżeli jesteś opiekunem szczeniaka, szczennej suczki czy starszego pupila, to najlepiej dopasuj żywność do jego obecnego zapotrzebowania. A może Twój czworonożny przyjaciel ma problemy żołądkowe i zmiany dermatologiczne? To może świadczyć o alergii pokarmowej. Metodą eliminacji spróbuj więc zlokalizować, a następnie wykluczyć z diety składnik, który uczula Twojego pupila. By uniknąć problemów z alergią i lokalizowaniem alergenów, warto kupować karmę, która zawiera jeden lub dwa rodzaje mięsa.

3. Karmy dla psów – suche czy mokre?

Zastanawiasz się nad tym, która karma jest lepsza dla Twojego psa? Lepiej kupować mu suchą czy mokrą? Oba te rodzaje są dobre dla zwierzaków, aczkolwiek warto znać różnicę między nimi. Karmy mokre, ze względu na swoją wilgotność, dostarczają pupilowi więcej wody do organizmu. Za sprawą tego usprawniają działanie układu moczowego oraz wpływają na ogólną dobrą kondycję zwierzaka. Takie karmy są również wskazane dla psów walczących z otyłością, ponieważ są zdecydowanie mniej kaloryczne. Jeżeli Twój psiak z jakiejś przyczyny ma problemy z gryzieniem, zadbaj o jego komfort i zapewnij mu mokrą karmę.

Gdzie znaleźć dobrą karmę dla psa? Sprawdzone produkty czekają na Ciebie np. w sklepie internetowym amas-fishing.pl. To miejsce posiada w swoim asortymencie karmy, które są optymalnie zbilansowane i odpowiadają potrzebom czworonogów. Postaw na artykuły bez konserwantów, których wysoka jakość gwarantowana jest przez cenionego producenta.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *