Alergia na sierść kota i psa?

Łzawią Ci oczy, gdy futrzaści przyjaciele znajdują się blisko? Obecnie alergia na kota czy psa jest równie powszechna co alergia na pyłki traw lub kurz. Jeśli dotyczy też Ciebie to, jak uważa American College of Allergy, należysz do 10% ludzi na całym świecie, którzy cierpią z powodu alergii na domowe zwierzęta. Jak sobie z nią radzić? Jest na to łatwy sposób!

Jakie są objawy uczulenia na sierść kota i psa?

Zarówno kot jak i pies dla alergika to nie tylko przyjaciel ale i wróg w jednej osobie. Zwierzęta domowe poprzez alergeny przenikające do roztoczy kurzu domowego doprowadzają do wywołania reakcji alergicznej. O ile silne alergeny u kota znajdują się w jego gruczołach łojowych o tyle mówiąc o alergii na psa to dokładnie alergia na naskórek psa lub alergia na ślinę psa.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne najczęściej wynikają z bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem. Często sama krótkotrwała obecność zwierzęcia w pobliżu nie wywołuje objawów. Jednak długie przebywanie w jego pobliżu już tak. Najbardziej organizm alergika reaguje wówczas, gdy ma on bezpośredni kontakt z sierścią psa czy kota. Wystarczy więc gdy pogłaska on zwierzę a po chwili wystąpią u niego charakterystyczne objawy alergii.

Najczęściej to koty wywołują niepożądane odczyny. Alergeny kota, występujące w ich ciele są na tyle aktywne, że mogą uczulać człowieka. Występują one w łoju skórnym i na ślinie. Ponadto kot wędrujący po całym mieszkaniu „zostawia” je niemal wszędzie. Alergeny te przenikają do kurzu i osiadają wraz z nim na meblach, odzieży itd. Podobnie jak alergeny psa.

Objawy alergii

Do najczęściej występujących objawów alergii, które są zauważalne u alergików niemal po chwili należą:

  • Zaczerwienie i łzawienie oczu, mogące prowadzić do zapalenia spojówek
  • Kichanie
  • Katar a nawet zapalenie zatok
  • Suchość w gardle i duszności
  • Kaszel
  • Wysypki skórne

Jak radzić sobie z objawami alergii?

Alergia na sierść kota podobnie jak alergia na sierść psa to uciążliwa przypadłość, która zaburza normalne funkcjonowanie człowieka. Uczulenie na psa czy uczulenia na kota nie pozwala wykonywać prozaicznych czynności dnia codziennego. Na szczęcie objawy uczulenia na kota można łatwo zlikwidować. Prostym i skutecznym sposobem jest Acarix – preparat neutralizujący alergeny kota. Co ważne nie jest to kolejny preparat, który aplikujesz do nosa by chwilowo pozbyć się objawów. Nie jest to także tabletka jaką łykasz by te objawy się nie pojawiły. To rewolucyjny środek neutralizujący alergeny zwierzęce, który aplikujesz, rozpylając go w miejscach najczęściej uczęszczanych jak dywany, meble, narzuty.

Podobnie jak alergia na kota alergia na psa wywołuje objawy, których można pozbyć się stosując Acarix.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *