Automatyczne poidła, czyli must have każdego właściciela czworonoga

Każdy pies powinien mieć dostęp do czystej i świeżej wody. Można podać ją w misce, ale również w nowoczesnym automatycznym poidle. Jak działa takie urządzenie i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jak działają automatyczne poidła?

Automatyczne poidła, nazywane również fontannami, zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać stały dopływ świeżej wody dla zwierząt. Występują w wielu rozmiarach, kształtach i mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej i ceramiki.

Poidła stale filtrują wodę, dlatego jest ona wolna od zanieczyszczeń. Dzięki temu, że woda stale płynie, zachęca również zwierzaki do picia, co jest bardzo ważne dla ich zdrowia. Takie automatyczne poidła mogą więc świetnie sprawdzić się u różnych zwierząt domowych, szczególnie u psów i kotów.

Automatyczne poidła – dlaczego warto z nich korzystać?

Korzystanie z automatycznych poideł ma kilka zalet:

  • Zachęcają do picia – dzięki temu, że woda w poidle jest stale w ruchu, zachęca zwierzęta do picia. Wiele z nich instynktownie woli pić wodę płynącą zamiast tej stojącej, ponieważ jest ona uznawana za świeższą i bezpieczniejszą.
  • Pomagają zapobiegać odwodnieniu – odwodnienie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia zwierząt, zwłaszcza podczas upałów lub okresów zwiększonej aktywności fizycznej. Automatyczne poidło może zapobiegać odwodnieniu, zapewniając zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody.
  • Filtrują wodę – dzięki filtrom fontanny dla zwierząt dbają o to, aby woda była wolna od zanieczyszczeń, na przykład sierści.
  • Są wygodne w użyciu – dzięki automatycznemu poidłu możesz mieć pewność, że zwierzę ma dostęp do świeżej, czystej wody bez konieczności ciągłego wymieniania jej w misce. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, jeśli jesteś poza domem przez dłuższy czas.
  • Oszczędność czasu – automatyczne poidła mogą zaoszczędzić też czas i energię, zmniejszając potrzebę ciągłego uzupełniania i czyszczenia misek z wodą.

Jak wybrać odpowiednie poidło automatyczne dla psa?

Wybierając automatyczne poidło dla swojego pupila, weź pod uwagę kilka kwestii, między innymi zapotrzebowanie zwierzęcia na wodę i pojemność poidła, materiał, z którego jest ono wykonane, a także oferowane przez niego funkcje. 

Aby woda była krystalicznie czysta, poidło powinno mieć kilkustopniową filtrację wody. Warto także zwrócić uwagę, czy jest ono ciche, aby nie przeszkadzało w wypoczynku i nie płoszyło zwierzęcia. Należy sprawdzić również sposób zasilania poidła. Większość to urządzenia przewodowe, które należy podłączyć do gniazdka. Wybrane mają też awaryjny tryb pracy na bateriach, dlatego działają w razie przerw w dostawach prądu.

Wybrane modele mają też oszczędny tryb pracy, dlatego pompują wodę w odstępach czasu, aby zmniejszyć pobór energii. Obecnie w sprzedaży dostępne są również inteligentne automatyczne poidła dla zwierząt. Wykorzystują one łączność z siecią Wi-Fi lub Bluetooth i pozwalają na zarządzanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Ponadto należy upewnić się, że poidło jest łatwe do czyszczenia i konserwacji. Im mniej części do rozebrania i im prostszą mają one budowę, tym łatwiej będzie je umyć. Dzięki temu prace te nie będą zajmowały dużo czasu, a pojemnik na wodę i inne części poidła będą higienicznie czyste.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *