Bezzbożowa karma dla psów dorosłych i szczeniąt – dlaczego warto ją zakupić

Bezzbożowa karma dla psa jest produktem, w który wyposaża się większość współczesnych sklepów, oferujących karmy dla czworonogów. Wynika to z faktu, że właściciele zwierzaków są coraz bardziej zainteresowani rozwiązaniem, wspierającym ich w walce o zbilansowane żywienie pupila. Bezzbożowa karma dla psów dorosłych i szczeniąt może pomóc nam w zaplanowaniu odpowiedniego jadłospisu dla psiego przyjaciela.

Bezzbożowe karmy dla psów – który produkt wybrać?

Zanim zrobimy jakiekolwiek zakupy, dobrym pomysłem będzie skonsultowanie się z lekarzem weterynarii, który zna naszego psa. Każdy zwierzak jest inny. Różnią ich nie tylko temperamenty i preferencje dotyczące zabaw, ale również to, jakich składników odżywczych potrzebują szczególnie mocno. Takie wymagania mogą wiązać się z np. niedoborami, które powstały na skutek dłuższego przyjmowania karmy słabszej jakości.

Pełnowartościowa sucha karma dla psa bez dodatku zbóż (w tym bezzbożowe karmy dla psów dorosłych i szczeniąt) stworzone zostały z myślą o komforcie i o zdrowiu zwierzaka. Podając taki posiłek pupilowi, zmniejszamy nie tylko ryzyko pojawienia się niedoborów. Dlaczego jeszcze sucha karma dla psa bez zbóż będzie dobrą opcją?

Karma dla psa bez zawartości zbóż, czyli dlaczego nasze czworonogi nie potrzebują zboża?

Niestety często błędnie wychodzimy z założenia, że jeśli pies może coś jeść (tzn. trawi dany składnik), to takie jedzenie wpływa na niego pozytywnie, daje energię, gwarantuje poprawne działanie poszczególnych układów organizmu itp. Ze zbożem jest jednak trochę inaczej. Psy, tak jak drapieżniki w postaci wilków, powinny dostawać w większości składniki pochodzenia zwierzęcego. Pozostałe elementy i składniki funkcjonalne muszą być bogate w substancje, które zagwarantują psiakowi:

  • dobry wzrok, estetyczny wygląd sierści
  • odporność
  • mocny układ stawowy i kostny
  • sprawne mięśnie
  • energię, świetne samopoczucie i chęć do codziennej zabawy

Zgodnie z tym, co mówią specjaliści, zboże nie zagwarantuje zwierzakowi tych rzeczy. Pełni ono po prostu funkcję taniego, zapychającego składnika, na który stawiają producenci gorszej jakości karm.

Wybieramy odpowiednie karmy bez dodatku zbóż dla psa

Co więc zrobić, żeby podstawą diety naszego pupila stała się dobrze dobrana sucha karma bez dodatku zbóż dla psa? Postarajmy się wybrać sklep, który proponuje wiele wariantów takiego produktu – zarówno te dla psów dorosłych, jak i dla szczeniaków. Karmy bez dodatku zbóż dla psa będą odpowiednie i dla małych i dla dużych ras. Takie bogactwo oferty czeka na nas m.in. w sklepie CrazyBoy.

Źródło: https://crazyboy.pl/

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *