Co zabrać na wakacje z psem?

Wakacje z pupilem to doskonały pomysł! I co jeszcze ważniejsze – jak najbardziej realny! Jak dokładniej wyglądają takie wakacje z psem? Co trzeba na nie zabrać, żeby zarówno pupil jak i jego właściciel czuli się naprawdę dobrze i komfortowo? O tym właśnie powiemy za chwilę….

Najpopularniejsze mity na temat wakacji z psami

Cóż na początek warto zacząć od obalenia pewnych mitów związanych z wakacjami z psem. Otóż po pierwsze – wiele osób sądzi, że jest to w ogóle niemożliwe przedsięwzięcie i w ogóle to jest męczące dla psiaka i jego właściciela. Warto jednak podkreślić, że wszystko w zasadzie jest kwestią odpowiedniej organizacji. Co więcej – pies na pewno będzie się czuł bardziej nieszczęśliwy przebywając przez dłuższy czas z dala od swoich właścicieli niż też pokonując trudności wraz z nimi.

Co więcej – wcale nie jest tak trudno przygotować się na takie wakacje z psiakiem. Poniżej zresztą przedstawimy listę najważniejszych rzeczy w tym zakresie, jednak wcale nie ma ich tak dużo, jakby to się mogło wydawać!

Lista rzeczy do spakowania na wakacje z psem

No właśnie, co dokładnie trzeba spakować, jadąc na wakacje z psem?

adresówka

Przede wszystkim koniecznie trzeba zadbać o to, aby nasz psiak nosił pełną adresówkę. Chodzi tu głównie o to, aby w razie zgubienia się, co nie jest wcale takie niemożliwe na obcym terenie, czy podczas długich wędrówek, ktoś kto znajdzie psiaka, mógł się z nami skontaktować. W tym momencie trzeba podkreślić, że sam adres nie wystarczy – trzeba podać telefon i koniecznie kraj.

książeczka zdrowia i apteczka, leki psa

Dalej trzeba zadbać o to, aby nasz pupil na pewno był idealnie zdrowy. Niedopuszczalne jest to, że nie zaszczepimy go w czasie itp. Oczywiście świadectwo szczepień, książeczkę trzeba wziąć ze sobą. Koniecznie także trzeba wziąć leki psa, jeśli je bierze. Do niektórych krajów także warto wziąć od weterynarza potwierdzenie, że to są leki psa i są mu potrzebne. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w podstawową apteczkę oraz w kontakt do lecznicy w miejscu, w którym będziemy przebywać.

miski, karma, woda

To jest dość oczywiste. Jak zapomnimy misek – nic się nie stanie, wszędzie w zasadzie można je kupić, jednak dla psa może to być stresujące.

posłanie/kocyk/klatka

Klatka przyda się tylko wtedy, jeśli pies jest do niej przyzwyczajony. Posłanie i kocyk są ważne, aby pies odnalazł się w nowych miejscach np jeśli planujemy wycieczkę objazdową. Z kolei zaś klatka przyda się tylko wtedy, jeśli psa do niej wcześniej przyzwyczaimy. I właśnie – jeśli nie podróżujemy samochodem, tylko samolotem, statkiem itp. to koniecznie trzeba wcześniej przyzwyczaić pupila na możliwość przebywania w klatce.

Tu warto jednak zaznaczyć jedną rzecz- jeśli podróżujemy sami z psem autem, to warto jednak go na wszelki wypadek przyzwyczaić do klatki. Czasem trudne warunki, stres spowodują, że pies w aucie może czuć się dość niebezpiecznie.

torebki na odchody

Nic się nie stanie, jak ich zapomnimy. Warto jednak wziąć własne, a nie spędzać pierwszego dnia wakacji zamiast na górskiej wycieczce, to szukając najbliższego sklepu.

obroża, kaganiec i smycz

To są rzeczy, które koniecznie trzeba wziąć. Oczywiście da się je kupić, jednak pies przyzwyczajony jest do swoich rzeczy i przykładowo swój kaganiec założy, jeśli to konieczne, zaś nowy… tu mogą pojawić się problemy.

zabawka psa

Warto także wziąć ulubioną zabawkę psa – dzięki temu łatwiej go uspokoimy w stresującej sytuacji.

Jak wybrać kierunek na wakacje z psiakiem?Jak dopasować wówczas listę potrzebnych rzeczy?

Na koniec warto tylko wspomnieć i kilku rzeczach związanych z kierunkiem podróży. Zasadniczo nie ma tu ogólnych ograniczeń, choć oczywiście wiadomo, że malutki piesek może nie poradzić sobie w Tatrach, w husky nie pojedzie na Saharę. Zawsze zatem trzeba się zastanowić, czy dla naszego pupila dana podróż będzie odpowiednia. Dalej – jeśli kierunek jest mniej typowy, to czasem trzeba rozszerzyć listę. Warto np. zapytać weterynarza, czy poleca jakieś dodatkowe leki do danego kraju, zastanowić się nad kwestią ubranka dla psa jeśli podróżujemy w rejony bardzo zimne itp.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *