Czy dorosły pies może jeść karmę dla psa Junior?

Dla jednych konieczność, dla innych z kolei trudna do wytłumaczenia fanaberia. O czym mowa? O sposobie żywienia psa w zależności od jego wieku. Są bowiem osoby, które uważają, że nie ma potrzeby różnicowania jedzenia. Czy to rzeczywiście prawda? Czy karma dla psa Junior może być spożywana przez dorosłe rasy, bez żadnego uszczerbku dla ich zdrowia oraz ogólnej kondycji? I odwrotnie, czy skład karmy dla dużych zwierząt będzie odpowiedni dla szczeniaków?

Jedzenie dla szczeniąt

W początkowym okresie swojego życia szczeniak żywi się wyłącznie mlekiem matki, które dostarcza mu wszelkich niezbędnych składników do właściwego rozwoju. Jednak w momencie, gdy zostaje odstawione, zachodzi konieczność przechodzenia na sztuczny pokarm. Początkowo najlepszym wyborem okazuje się mokra karma dla psa Junior, którą psiak nie tylko łatwiej pogryzie, ale również lepiej przyswoi. Wraz z upływem czasu można ją wzbogacać suchym jedzeniem, o wysokiej wartości energetycznej i kalorycznej. Szczenięta bowiem w pierwszych miesiącach życia intensywnie rosną. Wymagają zatem pełnowartościowej, odpowiednio zbilansowanej i pokrywającej dzienne zapotrzebowanie karmy dla psa Junior.

Karma dla szczeniaka i dorosłego psa

Gdy psiak nabierze wagi i większego wzrostu, przechodzi na etap juniora. I choć nadal potrzebuje dużo energii, to jego rozwój nie jest już taki gwałtowny. Cały czas wymaga jednak odpowiedniej ilości białka oraz kwasów tłuszczowych Omega, które zapewnią mu zdrowe i mocne kości oraz zęby, czyli odpowiedni budulec na kolejne lata. Wiele karm dla psa Junior ma je w swoim składzie, dzięki czemu są w stanie pokryć specjalne wymagania żywieniowe. A co z karmami dla dorosłych psów? Czy ich receptura nie spełnia oczekiwań młodych psiaków? Jak się okazuje, nie. W zależności od rasy, o dorosłym osobniku można mówić, gdy skończy rok (małe i średnie rasy) lub dwa lata (w przypadku psów dużej rasy). Do osiągnięcia przez nich wymaganego wieku, konieczna pozostaje karma dla psa Junior. Dlaczego? Powód jest prosty! Nie jest w stanie spełnić ich potrzeb żywieniowych! Karma dla dorosłych psów nie jest już taka kaloryczna jak dla szczeniąt, gdyż naturalnym pozostaje fakt, że zwierzęta z wiekiem stają się mniej aktywne. Do tego dochodzi kastracja, która nie tylko obniża temperament zwierzaka, ale również jego apetyt. Mając zatem na względzie zdrowie, dobrą kondycję i ogólne samopoczucie swojego pupila, warto podawać mu karmę odpowiednio dopasowaną do wieku i potrzeb. Duży wybór karm dla psów Junior można znaleźć na stronie https://spolka-zoo.com/pol_m_Pies_Karma-dla-psa-917.html.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *