Czy pies w bloku to dobra decyzja?

Dla wielu ludzi mieszkanie w bloku wyklucza możliwość posiadania psa. Niewielki metraż może faktycznie utrudnić życie pod wspólnym dachem, zarówno domownikom, jak i zwierzęciu. Na szczęście istnieją takie rasy psów, które spokojnie mogą mieszkać w bloku i będą się czuły szczęśliwe, a ograniczona przestrzeń nie będzie dla nich uciążliwa.

Małe psy do bloków

Mieszkając w bloku nie trzeba rezygnować z posiadania pupila. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każda rasa będzie szczęśliwa, żyjąc na małej przestrzeni. W internecie bez większego trudu i wysiłku można znaleźć różne fora, na których właściciele wymieniają się doświadczeniami i poradami, dotyczącymi życia z psiakiem w bloku. Niejedna strona o psach zawiera przydatne informacje o rasach, które najlepiej zaadaptują się do mieszkania. Najrozsądniejszym wyborem będzie pies niewielkich rozmiarów, np. shih tzu – piesek dla całej rodziny. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie trzeba spędzać z nim długich godzin na spacerach poza domem. Innym blokowym zwierzakiem jest yorksire o łagodnym usposobieniu i wielkiej inteligencji. Te psiaki miewają jednak trudny charakter i mogą potrzebować szkolenia i socjalizacji. Trzecią rasą, która dobrze odnajdzie się w mieszkaniu w bloku jest maltańczyk – łagodny o niewygórowanych potrzebach, zwłaszcza związanych z aktywnością.

Topowa dziesiątka psów do bloku

Strona o psach, na której można znaleźć rasy wraz z opisami charakterystycznych cech charakteru i potrzebami to bardzo dobre miejsce, gdzie każdy przyszły właściciel powinien zrobić research. Odpowiedzialność wymaga tego, aby nie przyjmować pod swój dach zwierzęcia, o którym się niczego nie wie, bo skutki mogą być przykre dla obu stron. Najlepsze pieski do bloku to:

  • buldogi: francuski i angielski – świetnie odnajdą się w mieszkaniu w bloku, mimo że nie należą do najmniejszych ras. Bardzo lubią spędzać czas w towarzystwie swojej rodziny, jednocześnie będąc samodzielnymi, więc mogą zostawać same w domu przez jakiś czas, mają brachycefaliczną budowę czaszki, dlatego nie można przesadzać z nadmierną aktywnością dla buldożków;
  • owczarki: szkocki collie, szetlandzki – według wielu to najinteligentniejsze rasy psów, kiedyś można je było spotkać pracujących przy zaganianiu bydła, a dziś wspaniale adaptują się do życia z rodziną. Te psy potrzebują sporo ruchu, ale są wspaniałymi kompanami dla dzieci – ufne, wyrozumiałe, łagodne, a odpowiednio prowadzone nie będą nawet szczekać, co w bloku ma ogromne znacznie.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *