Czy psy potrzebują zabawek?

Zabawa jest ważnym elementem życia każdego psiaka. Z nieskrywanym zaciekawieniem obserwują wszystko, co się dookoła nich dzieje, bacznie poszukując przedmiotów, które mogłyby wykorzystać do figlowania. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki dla psa, które w sprzedaży można nabyć w wielu rozmaitych wariantach. Jakie zatem przedmioty mogą okazać się przydatne?

Na co zwracać uwagę kupując zabawki dla psa?

Czy cena psiej zabawki powinna być jedynym kryterium przy jej zakupie? Oczywiście, że nie! Są o wiele ważniejsze aspekty, o których niestety często zapomina większość posiadaczy czworonożnych pupili. Jednym z nich jest wiek zwierzęcia. Szczenię ma inne potrzeby i preferencje zarówno do zabawy, jak i zabawek niż dorosły osobnik. Młody psiak z pewnością ucieszy się na widok gumowych gryzaków, które będą dla nich formą aktywności fizycznej, jak i sposobem na uśmierzenie bólu z powodu wyrzynających się zębów. Kiedy zwierzę nie będzie miało odpowiednich zabawek, na których mogłoby masować dziąsła, wówczas trzeba się liczyć z tym, że zacznie podgryzać buty, meble czy inne przedmioty domowego użytku. Warto zatem temu zapobiec.

Dla starszego psiaka odpowiednie będą te zabawki, które nie będą wymagały znacznego wysiłku fizycznego, przede wszystkim obciążającego stawy. Seniorom z pewnością przypadną do gustu wszelkie gadżety, które można nie tylko gryźć, ale i podrzucać.

Szukając idealnej zabawki dla psa, warto także kierować się temperamentem zwierzęcia. Wiele osób zapomina, że psiaki, podobnie jak ludzie, różnią się między sobą cechami charakteru. Żywiołowym i pełnym energii pupilom spodobają się wszelkie akcesoria do siłowania oraz te typu ringo czy frisbee. Z kolei mniej energiczne pieski zadowolą się gryzakami czy pluszowymi maskotkami.

Na koniec – bezpieczeństwo. Zabawki dla psa, podobnie jak te przeznaczone dla dzieci, nie mogą wyrządzić zwierzakowi krzywdy. Dlatego ważne jest, aby dopasować ich rozmiar do wieku pupila. Zwłaszcza wybierając akcesoria do zabawy dla szczeniąt, należy zwrócić uwagę, aby nie posiadały małych elementów, które mogłyby stać się przyczyną zadławienia. Oprócz wielkości ważną kwestią jest tworzywo, z jakiego została wykonana zabawka dla psa. Najlepiej zatem wybierać te, które pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów.

Jakie zabawki dla psa warto kupić i dlaczego?

Psiak, który ma do dyspozycji swoje ulubione zabawki, nie tylko lepiej się rozwija, ale również nie sprawia problemów wychowawczych w domu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że znudzone zwierzę może bardzo szybko stać się źródłem domowych zniszczeń. Aby zatem temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w zabawki dla psa, które pozwolą mu się czymś zająć. Świetnym wyborem okazują się wszelkiego rodzaju pluszowe przytulanki. Lekkie i mięciutkie nie tylko nie sprawią trudności w przenoszeniu, ale również ułatwią tarmoszenie, czyli coś, co psiaki uwielbiają. Co więcej, potrafią szybko przenosić psi zapach, który zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa.

Idealnie również sprawdzą się wszelkie zabawki do przeciągania. Wykonane z plecionej liny przypadną do gustu zwierzakom lubiącym ciągnąć. Ponadto przyczynią się do utrzymania prawidłowej higieny zębów. Włókna, z których zostały wykonane, działają jak nici, które skutecznie oczyszczają ich powierzchnię, chroniąc przed rozwojem wielu chorób.

Mile widziane są również wszelkiego rodzaju miękkie gryzaki w postaci kości, piłek, zwierzątek oraz wielu innych. Ich atutem jest uniwersalność oraz dość duża trwałość.

Odpowiednio dobrane zabawki dla psa przyczyniają się do rozwoju jego umiejętności, pozwalają spożytkować nadmiar energii i są skutecznym sposobem na nudę. Piłki, gryzaki, szarpaki – wybór jest ogromny, dzięki czemu z łatwością można dobrać te, które najlepiej odpowiedzą upodobaniom zwierzęcia.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *