Czy warto kupić świecącą obrożę dla psa?

Jednym z elementów jakie kojarzą się nam z psem jest obroża. Praktycznie każdy czworonóg ją posiada. Na rynku producenci oferują nam cały szereg różnych rodzajów oraz modeli obroży. Począwszy od tych które są tylko ozdobne po te pełniące różnorodne funkcje : przeciwpchelna, przeciwkleszczowa czy odblaskowa. Ta ostatnia zdobywa ostatnio coraz większą popularność wśród właścicieli czworonogów

Funkcjonalność obroży.

Wybór obroży mamy naprawdę bardzo ogromny. Różnią się one wielkością, materiałem z jakiego zostały wykonane oraz budową. Przede wszystkim wybierając obrożę musimy zwrócić uwagę z jakiego materiału została wykonana, a co za tym idzie jaka jest jej trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Również rozmiar ma ogromne znaczenia. Obroża po założeniu nie może być ani za luźna ani za ciasna. Powinna dolegać do szyi psa, ale tak, aby zmieścił się nam jeszcze pod nią nasz palec. Wtedy mamy pewność, że podczas noszenia nie będzie uwierała naszego zwierzaka. Jeżeli jesteśmy właścicielami małego pieska to zdecydowanie lepiej sprawdzą się obroże wykonane z lżejszego tworzywa np. neopren czy nylon. Typy zapięć obroży to zazwyczaj klamra albo zatrzask. Dla większych psów odpowiedniejsza będzie obroża zapinana na klamrę, gdyż nie luzuje się pod wpływem szarpnięcia czy silniejszego napierania. Natomiast zapięcie na zatrzask nie jest aż tak wytrzymałe, dlatego sprawdzi się u mniejszych zwierzaczków.

Świecąca obroża dla psa.

Świecąca obroża dla psa to wbrew pozorom bardzo przydatny gadżet, który sprawdzi się w szczególności od jesieni do wiosny, kiedy dni są krótkie oraz podczas wieczornych spacerów z pupilem. Przede wszystkim nasz pies podczas spaceru będzie widoczny, zwłaszcza dla kierowców. Podczas przechadzki w bardziej ustronnym miejscu cały czas będziemy widzieć gdzie się psiak znajduje, nawet jeśli zapadnie już zmrok. Taki rodzaj obroży doceniają właściciele, którzy mają czas wyjść z psem na spacer dopiero wieczorem po pracy. Gdzie kupić ?

Akcesoria dla zwierząt najlepiej zakupić stacjonarnie w sklepach zoologicznych lub internetowym np. sytyzwierzak.pl. Znajdziemy tutaj wszystko dla psów i nie tylko. Jest to miejsce, w którym zakupimy wszystkie niezbędne rzeczy dla naszego czworonoga bez wychodzenia z domu i tracenia swojego cennego czasu. Wystarczy wejść na stronę , wybrać akcesoria dla zwierzaka jakie potrzebujemy i dokonać zakupu, a paczkę kurier dostarczy nam do domu w bardzo szybkim czasie.

Jak prawidłowo zakładać obrożę?

Obroża musi zostać poprawnie założona na szyi zwierzaka. Nie może uciskać krtani psa, bo zwyczajnie zacznie on charczeć. Powinna być założona w miarę nisko na szyi, wtedy nie uciska krtani ani tchawicy. również zacisk obroży jest bardzo ważny, nie może być ani za słaby ani za mocny. Prawidłowo założona obroża to komfort oraz bezpieczeństwo naszego pupila. Obrożę można zakładać tylko na wyjścia na spacer lub psiak może ją nosić cały czas. Bardzo często do obroże przypina się spersonalizowaną zawieszkę. Znajduje się tam imię psa oraz nasze dane kontaktowe. Jest to bardzo przydatne, gdy nasz piesek się zgubi np. podczas spaceru. Wtedy szanse na szybkie jego odnalezienie bardzo się zwiększają.

To jaką obrożę wybierzemy to już kwestia indywidualna każdego właściciela. Ważne, aby była odpowiednio dopasowana do potrzeb i wielkości naszego czworonoga. Jeżeli dużo spacerujemy zwłaszcza po zmierzchu to warto zaopatrzyć się w świecącą obrożę dla psa.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *