Czym należy karmić psa?

Karma dla psa znajduje swoje stałe miejsce w domach, gdzie można spotkać takich wiernych przyjaciół. To prawda, że duża ilość osób decyduje się na to, aby mieć psa przy swoim boku. Nie ma nic cenniejszego od miłości psa. Warto jednak zadbać o to, aby czworonożny przyjaciel mógł każdego dnia otrzymywać odpowiednio zbilansowane posiłki. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że pies będzie cieszył się dobrym zdrowiem i kondycją.

Psia dieta

Człowiek dba o to, co spożywa na co dzień. Nie można zapomnieć o tym, że ta sama uwaga odnosi się do czteronożnych przyjaciół. Żaden rozsądny człowiek nie może dopuścić do tego, aby pies był karmiony “resztkami” ze stołów. Gdyby takie działania były wskazane, to nikt nie wymyśliłby karmy dla psa, dbając o jej odpowiednie wartości i składniki mineralne. Można psiakom kupić milion zabawek, ale nie zrobią one z nich tak dużego użytku, jak to jest w przypadku prawidłowo zbilansowanej diety. Pies będzie cieszył się z jednego, piszczącego gryzaka, mając odpowiednio dużo siły. A tą siłę będzie w stanie zapewnić sobie właśnie dzięki dobrej karmie, którą można kupić w wielu miejscach. Co jednak nie oznacza, że należy wybierać pierwszy, lepszy produkt, który stoi na sklepowych półkach. Z uwagą trzeba podejść do analizy tego, co w takiej karmie dla psa się faktycznie znajduje.

Karma sucha czy mokra?

Istnieją różne szkoły, które odnoszą się do tego, czym pies powinien być karmiony. Do wyboru jest sucha i mokra karma dla psa. Ewentualnie, ktoś może chcieć ja przyrządzać samodzielnie (i nie jest tu mowa wcale o resztkach ze stołu), ale nie o niej jednak będzie mowa. Sucha czy mokra – która z tych opcji jest lepsza?

Wielu specjalistów wskazuje na to, że zdecydowanie lepszą propozycją jest karma mokra, która nie wzmaga chociażby tak dużego pragnienia. Co więcej, są to produkty, które nie są tak mocno przetworzone, dzięki czemu będzie można zadbać nawet o przewód pokarmowy swojego psiego ulubieńca. Wilgotna karma dla psa jest zdecydowanie lepsza do spożycia. Czy to oznacza, że suche produkty są niewskazane?

Nie. Wystarczy spojrzeć na to, z jaką suchą karmą ma się tak naprawdę do czynienia. Im mniejszy opis składników na opakowaniu, tym większa pewność, że ma się do czynienia z wysokiej jakości produktem żywieniowym. Kwestią jest czytanie etykiety. A w szczególności tych miejsc, jakie odnoszą się do zawartości mięsa. Nie zawsze bowiem ma się do czynienia z jego dużą ilością. Warto więc unikać takich “oszukanych” karm, jakie mogą być trucizną dla psa.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *