Dbaj o swojego zwierzaka!

Jakiś czas temu podjęliście wspólnie decyzję, że w Waszym domu powinien pojawić się pies. Uznaliście, że jest to odpowiednie zwierzę dla Waszego dziecka.

 

Dzięki psu nauczy się ono odpowiedzialności i empatii. Trwały długie obrady jaka to powinna być rasa i skąd go wziąć, czy ze schroniska czy może z hodowli. Zdecydowaliście i macie już psa w domu. Radość ogólna ale i nowe obowiązki.

Z psem trzeba wychodzić na spacery. Codziennie kilka razy, bez względu na pogodę. Trzeba ustalić kto to będzie robił by później uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Pies musi mieć swoją miską z wodą i jedzeniem. Jedzenie musi być dostosowane do psa. Nie jest wskazane by jadł wszystko to co człowiek. Na pewno nie może jeść czekolady. Uprzedźcie o tym swoje dziecko. Trzeba psu również wygospodarować miejsce do spania. I najważniejsze, psa co kilka miesięcy musi zobaczyć weterynarz.

Do kliniki weterynaryjnej z psem idziemy przede wszystkim na szczepienia. Małe szczeniaki muszą zostać zaszczepione na wszystkie choroby, które im zagrażają a dorosłe osobniki trzeba raz w roku szczepić przeciwko wściekliźnie. Takie są przepisy. Za brak szczepienia groźni mandat. Ważne jest również, by pamiętać o odrobaczaniu psa. Robi się to raz na pół roku, a odpowiednie do tej czynności tabletki otrzymacie w klinice weterynaryjnej lub sklepie zoologicznym.

Psy tak jak ludzie czasami chorują. Jeżeli zauważysz, że Twój pupil inaczej się zachowuje, jest apatyczny, nie chce jeść to nie czekaj, tylko zawieź go do lekarza weterynarii. Ten zbada psa i określi jakie dodatkowe badania trzeba wykonać. Czasami jest konieczność konsultacji z lekarzem specjalistą. Nie powinno Cię zdziwić, że istnienie zawód ortopeda dla zwierząt czy stomatolog dla zwierząt. Ich pomoc w leczeniu Twoje psa może okazać się największa. Musisz wiedzieć, że w przypadku psów tak jak w przypadku ludzi najważniejsza jest profilaktyka zdrowotna. Trzeba chodzić z psem na okresowe badania by wcześnie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

Jeżeli chcemy cieszyć się obecnością naszego psa jak najdłużej to musimy o niego dbać. Zapewnić mu dużo ruchu na świeżym powietrzu
i dbać o jego stan zdrowia. Zdrowy i zadbany pies będzie fantastycznym przyjacielem dla nas oraz naszych bliskich.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *