Gdzie powinien spać pies? Spanie z psem w jednym łóżku

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – wie o tym każdy, kto posiada w swoim domu czworonoga. Niektórzy właściciele tak kochają swoje psy, że najchętniej spędzaliby z nimi każdą wolną chwilę. Znaczna część właścicieli czworonogów deklaruje, że regularnie śpi z nimi w jednym łóżku. Czy to dobre rozwiązanie? Jakie może mieć to znaczenie zarówno dla samego psa, jak i dla właściciela? Czy lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie psu jego własnego miejsca, w którym ma spać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem poświęconym tej tematyce.

Spanie z psem w jednym łóżku

Wspólne spanie z psem jest na pewno wygodą zarówno dla właściciela, jak i dla samego zwierzęcia. Dlaczego? Szczególnie właściciele dużych psów zwracają uwagę, że w chłodne, jesienne i zimowe noce pies pełni rolę kaloryfera. Dzięki niemu w łóżku jest zdecydowanie cieplej i wygodniej. Niektórzy sypiają z psem w łóżku, by czuć się pewniej i bezpieczniej.

Jakie problemy niesie za sobą spanie w jednym łóżku z czworonogiem?

Spanie z psem w jednym łóżku niestety niesie za sobą również całą masę problemów. Pierwszym i zapewne najbardziej prozaicznym jest brak miejsca dla partnera. Jest to szczególnie dotkliwe, gdy partner jeszcze z nami nie mieszka lub wyjeżdża często w delegację. W takiej sytuacji pies czuje się ważniejszy i może nawet nie chcieć wpuścić partnera do łóżka, ponieważ będzie traktował je jako swoje terytorium. Problem może pojawić się również w czasie wyjazdów na wakacje czy do znajomych, gdzie nie możemy zabrać ze sobą zwierzęcia. Pies będący pod opieką kogoś innego może nie chcieć spać i być przez cały czas naszej nieobecności niespokojny.

Wspólne spanie dziecka i psa

Dzieci szybko przywiązują się do zwierząt, a w szczególności do psów. Od samego początku powinniśmy jednak przyzwyczajać zarówno psa, jak i dziecko do tego, że śpią osobno. Współdzielenie łóżka przez psa i dziecko jest dla dziecka niekorzystne. Nie tylko pościel będzie wymagała częstszej wymiany, ale i dziecko może nabawić się problemów zdrowotnych. Szczególnie niezalecane jest spanie z psem w jednym łóżku przez dzieci z alergią.

Legowiska dla psów

Każdy pies, niezależnie od wieku i rozmiarów powinien spać w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie dla swojego czworonoga odpowiedniego legowiska, które będzie pasowało do jego rozmiarów oraz będzie wygodne.

Legowisko można ustawić w przedpokoju, w salonie lub nawet w naszej sypialni – wszystko zależy od upodobań właściciela.

Jak wybrać odpowiednie legowisko?

Najważniejszy jest rozmiar. Zanim zakupimy łózko dla naszego czworonoga, trzeba dokładnie go zmierzyć, by nie kupić legowiska, które będzie za małe. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego kształtu. W naszej ofercie znaleźć można

  • kanapy,
  • poduszki,
  • koce,
  • budki.

Każdy z wymienionych powyżej typów legowisk dostępny jest w różnych rozmiarach oraz w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu możemy dopasować kolorystykę legowiska do wystroju sypialni czy przedpokoju.

Budki przeznaczone są raczej dla niedużych ras psów – doskonale sprawdzą się w przypadku yorków, pinczerów, maltańczyków czy piesków rasy chihuahua. Poduszki, kanapy i koce mogą być przeznaczone zarówno dla małych ras, jak i dla tych bardzo okazałych. Wszystkie koce i legowiska dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego każdy z właścicieli czworonogów może wybrać odpowiednie legowisko dla swojego psa. Pełna oferta znajduje się na naszej stronie internetowej: https://glonojad.pl/legowiska_dla_psa__28_92, zapraszamy do zapoznania się z nią.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *