Gryzaki naturalne dla psów – dlaczego warto?

Niezależnie od rasy oraz wieku, psy pozostają wiernymi oraz kochającymi towarzyszami człowieka. Chcąc zapewnić naszemu pupilowi to co najlepsze, sięgamy po zbilansowane karmy, dbamy o odpowiednie legowisko oraz opiekę weterynaryjną. Jeżeli pragniemy, by nasz czworonożny przyjaciel miał zapewnioną rozrywkę oraz dietę bogatą w mikro i makroelementy, niewątpliwie warto zaopatrzyć się w gryzaki naturalne.

Dlaczego wybrać gryzaki naturalne?

Asortyment przysmaków dla psa, dostępnych na rynku, jest niezwykle bogaty, a podjęcie decyzji, co do tego, który „smaczek” będzie najlepszy, często okazuje się trudne. Wybierając psie przekąski warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na ich skład. Czy wysoko przetworzony produkt jest tym, co chcemy dać naszemu pupilowi? Czy intensywnie pachnący przysmak ze składem pełnym chemii jest dobrym wyborem? Zdecydowanie się na gryzaki naturalne pozwoli nam na uzupełnienie diety pupila bez dostarczania do jego organizmu sztucznych substancji, które w większych dawkach mogą okazać się szkodliwe. Dodatkowo szeroki wybór gryzaków ułatwi nam na dobranie odpowiedniego produktu, niezależnie od masy, wieku lub wielkości psa.

Zakup naturalnego gryzaka jest doskonałym wyborem, zarówno dla psów dużych jak i tych malutkich. Szczenięta oraz starsze psy również mogą otrzymać właściwie dobrany przysmak. Dobierając wielkość gryzaka warto wziąć pod uwagę, że zbyt wielki może stanowić zagrożenie dla delikatnych szczęk mniejszych piesków, natomiast zbyt mały zostanie schrupany w ciągu kilku sekund przez rosłego labradora.

Naturalny przysmak zamiast kęska z talerza

Psy uwielbiają się bawić, uczyć oraz zjadać smakołyki. Chcąc spełnić wszystkie potrzeby naszego przyjaciela często kupujemy plastikowe zabawki, nagradzamy go produktami zawierającymi wzmacniacze smaku i dajemy spróbować naszych posiłków. Postępowanie to może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pogryzione zabawki mogą trafić do żołądka psa, wzmacniacze smaku okazać się niezdrowe, a pokarm zjadany przez ludzi – trujący lub zbyt tuczący dla zwierząt. Zamiast niepotrzebnie ryzykować, warto podać naszemu psu gryzak naturalny. Nie dość, że nasz pupil będzie miał naprawdę wiele radości z rozszarpywania kawałka mięsa, to wywrze to pozytywny skutek dla jego zdrowia!

Nagradzając zwierzaka za poprawne wykonanie polecenia, wyrażamy nie tylko uznanie dla psiej inteligencji, ale również możemy okazać troskę o jego zdrowie. Naturalny przysmak pozwoli na wyeliminowanie kamienia nazębnego, pobudzi perystaltykę jelit oraz wzbogaci florę bakteryjną. Dzięki intensywnemu zapachowi mamy pewność, że zwierzak nie znudzi się swoim posiłkiem i nie zakopie go na później, lecz zje z wyraźnym zadowoleniem. Dostarczone w ten sposób mikro i makro elementy oraz cenne składniki odżywcze pozwolą nam zachować psa w dobrej kondycji.

Jak wybrać odpowiedni gryzak?

Różnorodność kształtów i wielkości gryzaków pozwala nam na dobranie właściwego do wieku oraz wielkości naszego psa. Na przykład pośród gryzaków naturalnych PETMEX znajdziemy doskonałe przysmaki zarówno dla małych, jak i dużych psów. Gryzaki wołowe lub wieprzowe znakomicie nadają się dla rottweilerów czy labradorów, które z przyjemnością schrupią nieco większą przekąskę. Natomiast dla yorków lub shi tzu warto wybrać nieco mniejsze produkty, takie jak drobiowe łapki lub ogony wieprzowe.

Pamiętajmy, że wybierając gryzak powinniśmy się kierować również masą oraz wiekiem psa. Jeżeli nasz podopieczny ma nadwagę, lepiej zamiast ciężkich i kalorycznych przekąsek wybrać gryzaki o niskiej zawartości tłuszczu, na przykład płuca lub serca. Dla małych szczeniaczków wybierzmy części bogate w wapń i niezbyt twarde, aby nie uszkodziły sobie wciąż delikatnych zębów.

Zamiast buta – gryzak

Psy uwielbiają gryźć przedmioty. Czasem to kość wołowa, innym razem nasz ulubiony pantofel lub zabawka dziecka. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci ogryzionej nogi krzesła lub poszarpanego chodnika, warto podsunąć psu gryzak. Może być to zarówno nietoksyczna zabawka, kawałek liny, ewentualnie specjalny przysmak, który nawet w przypadku połknięcia, nie spowoduje zatrucia u naszego pupila. Dodatkowo gryzak może stanowić rozwiązanie na dręczącą pupila nudę, ewentualnie pomoże rozładować stres spowodowany zbyt długą nieobecnością właściciela.

Zapewnienie naszemu zwierzakowi wielu chwil radości, uzupełnienie jego diety oraz zadbanie o uzębienie może okazać się bardzo proste, kiedy zdecydujemy się na zaopatrzenie się w gryzaki naturalne. Pamiętajmy jednak, by przy ich wyborze mieć na uwadze zarówno wiek psa jak i potencjalne alergie. Jeżeli nie jesteśmy pewni, która z przekąsek dla psa będzie odpowiednia, skonsultujmy się z lekarzem weterynarii.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *