Zdobycie psa i jego wychowywanie to ogromne zobowiązanie. Zwierzaki te potrzebują kochającego domu, mnóstwa ćwiczeń, zdrowej diety, wygodnego posłania, zabawek, a także tego aby spędzać z nim czas… lista jest naprawdę długa!
Kiedy dostajesz psa, musisz legalnie zaspokoić ich pięć potrzeb w zakresie dobrostanu, zapewniając mu szczęście i zdrowie przez całe życie. Opieka nad psem może być kosztowna, nawet bez niespodziewanych rachunków weterynarza. Łatwo przeoczyć to z ekscytacją związaną z uzyskaniem nowego pieska, ale ważne jest, aby zrozumieć koszty związane z opieką nad nim przez całe życie i zaspokajaniem jego potrzeb.
Ile naprawdę kosztuje opieka nad psem?
Psy mogą być zaskakująco drogie, ponieważ istnieje wiele kosztów, których niektórzy właściciele mogą nie wziąć pod uwagę.
Przede wszystkim jeśli Twój pupil nie jest ze schroniska a kupujesz go to będziesz musiał wydać pieniądze w zależności od jego wielkości, wieku i przede wszystkim rasy. Nie trzeba wspominać że niektóre rasy to wydatek porównywalny z zakupem samochodu.
Szacunkowy koszt życia to minimum, które będziesz musiał wydać aby zaopiekować się swoim psem. Będzie się różnić w zależności od wielkości psa, rasy i długości życia. Twój pies może kosztować nawet kilka tysięcy przez całe życie, jeśli zdecydujesz lub będziesz musiał wydać więcej na ich stałą opiekę!
Szacunkowy koszt nie obejmuje kosztów jakichkolwiek opłat weterynarza w przypadku zachorowania psa, chociaż uwzględniliśmy koszt ubezpieczenia zwierząt domowych. Jeśli Twój pies ma wypadek lub wystąpi problem zdrowotny, koszt opieki nad nim może znacznie wzrosnąć. Ważne jest, aby się na to przygotować, dlatego zalecamy wykupienie ubezpieczenia dla zwierząt. Niektórzy w takim wypadku są zmuszeni np. na wzięcie pożyczki online.
Podaliśmy szacunkowe minimalne koszty jako punkt wyjścia, ale jeśli poważnie myślisz o zdobyciu psa, ważne jest, aby usiąść i opracować dla niego budżet, biorąc pod uwagę styl życia i wszystkie rzeczy, które może twój nowy pies potrzebować.
Pierwszy psiak
Kiedy po raz pierwszy weźmiesz psa, będziesz musiał zdobyć wszystko, czego potrzeba, aby był szczęśliwym i zdrowym psem. Obejmuje to między innymi:
-Łóżko
-Płaszcz, ołów, kołnierzyk i metka
-Miski na jedzenie i wodę
-Szczoteczka do zębów, do sierści
-Zabawki
-Urządzenie przytrzymujące w samochodzie
-Początkowy przebieg szczepień
-Comiesięczne odrobaczanie, aż twój pies skończy 6 miesięcy
-Sterylizacja
-Mikroczipy (jeśli hodowca tego nie zrobił).
Każdego miesiąca musisz wydawać pieniądze na wiele rzeczy, których twój pies będzie potrzebował, takich jak:
-Coroczne kontrole zdrowia i szczepienia przypominające
-Regularne leczenie pcheł i robaków
-Ubezpieczenie zwierząt domowych
-jedzenie
-Dodatkowe małe zabawki
-Strzyżenie w przypadku długowłosych ras
Podstawowe minimalne koszty to koszty zaspokojenia pięciu potrzeb psa w zakresie dorastania i możesz wydać znacznie więcej w ciągu życia psa, szczególnie jeśli potrzebują stałej opieki weterynarza z powodu choroby lub wypadku.
Oto jak można opracować szacunkowy minimalny koszt posiadania psa:
-Po pierwsze, wykorzystać przedmioty wymienione w punktach powyżej, aby obliczyć szacunkowy koszt rozpoczęcia pracy z małą, średnią lub dużą rasą psów.
-W odniesieniu do bieżących kosztów opracować miesięczny bieżący koszt opieki nad małym, średnim lub dużym psem rasy, korzystając z elementów wymienionych powyżej.
-Pomnożyć koszt miesięczny przez 12, aby uzyskać koszt roczny.
-Pomnożyć roczny koszt przez średnią długość życia małych, średnich i dużych ras psów *.
-Dodać tę liczbę do szacowanego kosztu rozpoczęcia z psem, aby znaleźć pełny koszt opieki nad psem przez całe życie.
Oczywiście podstawowe koszty nie zawierają innych udogodnień dla psa i wydatków takich jak hotel dla psa gdy wyjeżdżamy a nie ma kto się nim zaopiekować, fryzjer, weterynarz i wiele wiele innych.
Nie obejmuje również innych usług dla Twojego psa, które mogą być wymagane w zależności od stylu życia i doświadczenia, takich jak koszt szkolenia i codzienna opieka nad psem. Jeśli uważasz, że będziesz ich potrzebować, pamiętaj, aby również takie wydatki wliczyć w budżet.