Jak nauczyć psa czystości w bloku?

W zasadzie opisałem już wcześniej problem jak nauczyć psa czystości. Nauka czystości w bloku co do zasady niczym się nie różni. Może być jedynie bardzie kłopotliwa. Z psem trzeba zejść, czasami z czwartego piętra, poczekać na windę itp. to zajmuje trochę więcej czasu i zachodu. Z tego też względu jeszcze ważniejsze jest obserwowanie psa i rozpoznawanie kiedy odczuwa potrzebę.

Bardzo pomocne mogą okazać się też maty higieniczne/kuwety (np. takie). Wyznaczamy wtedy psu dwie strefy gdzie może załatwić potrzebę. Na dworze oraz w domu – na macie. Gdy zauważamy że psiak zaczyna się kręcić, popiskuje itp. spokojnie bierzmy go i przenosimy na matę gdzie może załatwić swoją potrzebę. Po niedługim czasie powinien nauczyć się, że właśnie tam powinien udać się “za potrzebą”.

Wyselekcjonowane artykuły które mogą okazać się przydatne:


Maty higieniczne są nieocenione również wtedy gdy na dłużej zostawiamy psa samego. Nie musimy się wtedy martwić (oczywiście jeśli nasz pupil już załapał, że tam powinien załatwić potrzebę), że znajdziemy niespodziankę na przykład na dywanie.

Pamiętajmy jednak, żeby zbyt długo nie korzystać z mat/gazet. Gdy nasz szczeniak już nieco podrośnie jedynym miejscem gdzie może się wysikać powinno być podwórko.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *