Jak oduczyć psa gryzienia? Skuteczne porady

Pies to cudowne zwierzę, które jest często najlepszym przyjacielem człowieka. Bywa bardzo problematyczne oraz wymaga dużo czasu na naukę pewnych kwestii, lecz gdy to się wszystko osiągnie, jest ulubioną czworonożną sympatią całej rodziny. Decydując się na psa w domu, musimy pamiętać, że powinniśmy zapewnić mu dobrej jakości karmę oraz być gotowym w każdej chwili na wizytę u weterynarza lub na opłacenie zajęć z behawiorystą. Należy także pamiętać, że psy są zwierzętami, które czują i należy je szanować, niezależnie od tego, czy mają w sobie dużo rzeczy do wypracowania, czy mało. W przypadku szczeniaków główne problemy to szczekanie, niezałatwianie się na podwórku lub brak umiejętności chodzenia na smyczy, co niejednokrotnie właścicieli doprowadzało do myśli nad oddaniem psiaka. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko można wypracować. Zajmują się bliżej problemem, jak oduczyć psa gryzienia można powiedzieć, że metod jest bardzo dużo.

Dlaczego pies gryzie?

Niektóre psy poprzez gryzienie odreagowują stres związany z brakiem uwagi właściciela albo inna trudną sytuacją dla psa. Gryzą jednak najczęściej z powodu wymiany ząbków, co powoduje u nich świąd. Dokładnie, jak u człowieka małego, gdy wychodzą zęby, doświadcza on bardzo przykrych dolegliwości, tak i dla psa jest to trudny czas. Należy być wyrozumiałym i umiejętnie zająć się w tym czasie psem. Żadne kary cielesne nie przyniosą rezultatu, tylko mogą pogłębić problem natury psychicznej u psa i skutkować ogromnymi problemami na różnych płaszczyznach.

Gryzak dla psa – niezbędny przy ząbkowaniu

Dobrą metodą walki z psim ząbkowaniem, są gryzaki dla szczeniaka do zakupienia w sklepie zoologicznym. Szczeniakowi można chłodzić gryzaki w lodówce i podawać zaraz po wyjęciu, by oduczyć go gryzienia. Chłodny gryzak na pewno ulży opuchniętym dziąsłom i przyniesie psu ulgę w swędzeniu na najbliższe kilka godzin. W sklepie zoologicznym na pewno natkniemy się na różnego rodzaju gryzaki dla szczeniaka, piszczące lub z płynem w środku, dla uatrakcyjnienia wyglądu gryzaka. To indywidualna sprawa, które gryzaki podpasują psu i które spełnią swoja role najlepiej. W przypadku, gdy metoda będzie mało skuteczna można zakupić w sklepie z artykułami dla zwierząt różne kości lub twarde przysmaki dla psa, dopasowane do jego gatunku. Gryząc je, na pewno nie będzie gryzł przedmiotów w domu albo poprzez tarcie zmniejszy świąd związany z ząbkowaniem. Również znajdowanie aktywności dla psa sprawi, że nie będzie miał czasu na gryzienie czegokolwiek, gdyż ciągle będzie w ruchu. W przypadku, w którym nic nie pomoże, a pies będzie nadmiernie gryzł, warto, by było odwiedzić osobę, która zajmuje się problemami wychowawczymi u psa i z nią porozmawiać, gdzie leży problem. Na pewno taka osoba znajdzie rozwiązanie dobre dla każdej strony i pokaże jak oduczyć psa gryzienia. Należy też pamiętać, że każdy pies ma w sobie jakiś problem, nad którym trzeba pracować. Nigdy nie ma gwarancji, że problem nie pojawi się nagle i trzeba umieć zareagować na sytuację, ewentualnie być przygotowanym na kontakt z trenerem psa.

Gryzaki dla psów kupisz na canilove.pl

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *