Jak przygotować psa do jego pierwszej wystawy?

Pierwsza wystawa psów rasowych jest często stresująca – zarówno dla hodowcy, jak i zwierzaka. Warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły i odpowiednio przygotować się do pokazu, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed pierwszą wystawą, aby wszystko poszło po Twojej myśli!

 

Wystawa psów rasowych najczęściej jest szansą na pozyskanie tzw. tytuły czempiona, który jest niezwykle ważny w przypadku psów-reproduktorów. Szczeniaki po psie, który jest zbudowany zgodnie z typem rasy i utytułowany są o wiele bardziej wartościowe niż te, które pochodzą od psów, które nigdy nie zdobyły żadnego tytułu. Udział w wystawie powinien być jednak przede wszystkim zabawą – zarówno dla właściciela, jak i jego psa.

Zwierzę jest najważniejsze

Jeżeli Twój pupil ma problemy behawioralne, z pewnością nie wypadnie dobrze podczas wystawy. Przećwiczcie chodzenie i zobacz, jak pies zachowuje się w stresujących sytuacjach, m.in. w gronie innych zwierząt. Dopiero gdy będziesz mieć pewność, że pies jest gotowy do podjęcia wyzwania, jakim jest wystawa, zacznij przygotowywać go do takiego eventu.

Rozmawiaj ze specjalistami

Osoby, które nie prowadzą hodowli, a są w posiadaniu rasowego psa, powinny zacząć od skonsultowania się z profesjonalistą. Zdarza się bowiem, że pies – mimo rodowodu – ma cechy dyskwalifikujące. W takiej sytuacji nie ma szans na zdobycie nagrody podczas wystawy. Świadomość tego, jakie są potencjalne szanse na zwycięstwo pozwoli na odpowiednie przygotowanie się mentalnie do wydarzenia.

Podkreśl piękno zwierzęcia

Na finalne przygotowanie psa do wystawy ma wpływ przede wszystkim rasa, którą reprezentuje. Nie bój się odwiedzić z pupilem psiego fryzjera. Warto zainwestować także w kosmetyki, dzięki którym jego sierść będzie w idealnym stanie. Jeżeli chcesz, żeby Twój zwierzak wyróżniał się także przyjemnym zapachem, możesz zainwestować z specjalne perfumy dla psa – możesz je kupić na https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy.

Wygórowane oczekiwania mogą prowadzić do rozczarowania i frustracji, a nie o to przecież w tym chodzi. Podejdź do pierwszej wystawy jak do ciekawego wydarzenia i szansy na pochwalenie się ukochanym zwierzęciem. Zadbaj o to, żeby zwierzak prezentował się pięknie i czuł się dobrze – dzięki temu kolejne wystawy będą sprawiały mu przyjemność, a szanse na nagrody będą wzrastać!

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *