Jak się bawić z psem w domu

Zabawa z psem na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele korzyści. Nie zawsze jednak możemy zapewnić naszym czworonogom rozrywkę na dworze i w takiej sytuacji pozostaje nam zabawa w domu. Dziś podpowiemy, jak bawić się z psem w czterech ścianach, aby dostarczyć mu odpowiednią dawkę aktywności fizycznej i umysłowej.

Zabawki do zabawy w domu

Najprostszym sposobem na zorganizowanie psu rozrywki jest zachęcenie go do zabawy zabawkami. Świetnie w tej roli sprawdzają się różnego rodzaju gryzaki, które pies może podrzucać i gryźć. Jeśli chcemy włączyć się do zabawy, możemy rzucać gryzaki psu, aby je aportował, oczywiście wszystko w granicach rozsądku, zapewniając czworonogowi bezpieczeństwo.

Psy uwielbiają również różnego rodzaju piłeczki, które mogą turlać, szarpać i podrzucać. Ważne, aby wybierać piłeczki o rozmiarze dostosowanym do wielkości psa, aby uniknąć ryzyka połknięcia. Polecamy piłeczki, które posiadają wypustki, dzięki temu podczas zabawy pies dodatkowo będzie ścierał płytkę nazębną.

Kolejną propozycją zabawek do domu są szarpaki. Mogą być wykonane ze sznurka lub elastycznej gumy. Szarpak świetnie nadaje się do wspólnej zabawy psa z opiekunem – każdy z jej uczestników próbuje przeciągnąć przeciwnika na swoją stronę – pies trzymając jeden koniec w zębach, a opiekun chwytając drugi koniec w dłonie. Zabawa szarpakiem to dla psa doskonała rozrywka, zwłaszcza, jeśli zdarza mu się wygrywać. Ponadto wspólna zabawa wzmacnia też więzi pomiędzy czworonogiem a opiekunem.

Bardzo popularną zabawką dla psa są tzw. kule-smakule. Są to specjalne zabawki dla psów przypominające kształtem piłeczki, które posiadają różnego rodzaju otwory i rowki. Możemy tam umieścić ulubione smakołyki naszego pupila, a ten będzie bardzo zaabsorbowany zadaniem wydobycia ich i zjedzenia.

Polecamy również: zabawki idealne dla Twojego psa

Zabawy z psem

Nasz pies nie zawsze będzie zainteresowany zabawkami i zwyczajnie będzie oczekiwał, że poświęcimy mu swoją uwagę. Doskonałym sposobem na to, aby zainteresować psa są różnego rodzaju zabawy węchowe. Możemy ukryć w różnych częściach pokoju lub całego mieszkania ulubione przekąski lub zabawki naszego czworonoga, a następnie, na komendę “Szukaj”, zachęcić go do odnalezienia tych “psich”skarbów”. Zabawa węchowa jest bardzo męcząca dla psa, czasem nawet bardziej niż aktywność fizyczna, więc po takiej 15-minutowej rozrywce z pewnością będzie chciał odpocząć.

Świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu z psem jest nauka sztuczek. Jeśli nasz pies zna tylko podstawowe komendy posłuszeństwa, możemy spróbować go nauczyć kolejnych. Taka nauka powinna być przeprowadzana w przyjaznej atmosferze, bez nerwów i zniecierpliwienia, gdy pies nie zrozumie od razu, o co nam chodzi. W końcu to ma być wspólny czas i rozrywka dla naszego pupila, a nie wojskowa musztra. Pamiętajmy, aby nawet mały sukces psa nagrodzić smakołykiem, pochwałą słowną lub chwilą zabawy jego ulubioną zabawką.

Zabawa z psem w domu może być równie ekscytująca co rozrywka na świeżym powietrzu. Warto zaplanować takie atrakcje dla psa w domu, aby zapewnić mu odpowiednią dawkę aktywności fizycznej i umysłowej nawet wówczas, gdy nie możemy z nim spędzać czasu na dworze.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *