Jak wybrać hotel dla psa?

Pozostawienie ukochanego czworonoga pod opieką obcych ludzi nigdy nie jest proste, ale czasem jest konieczne. Pamiętaj o tym, że im więcej uwagi poświęcisz wyborowi właściwego hotelu dla psa, tym większy będzie Twój spokój i pewność, że zostawiasz pupila w dobrych rękach – że będzie bezpieczny i szczęśliwy pomimo Twojej nieobecności. Jak wybrać hotel dla psa? Czym się kierować? Dowiedz się!

Wybór hotelu dla psa

Znalezienie dobrego hotelu dla psa teoretycznie nie powinno być problemem, ponieważ obecnie funkcjonuje wiele obiektów tego typu. W większych miastach często jest ich nawet kilka! Zapoznaj się z różnymi ofertami, aby zyskać porównanie – zarówno co do cen, warunków zapewnianych psom i zasad przyjęcia psiego klienta. Czym się kierować, podejmując decyzję? Oto podstawowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Spotkanie zapoznawcze

Żaden świadomy i odpowiedzialny właściciel psiego hotelu nie zaprosi Twojego pupila w ciemno, bez uprzedniego poznania go i własnej oceny tego, czy kwalifikuje się do pobytu. Jeśli usłyszysz w czasie rozmowy telefonicznej, że masz przyjechać z psem dopiero w dniu rozpoczęcia jego „wakacji”, nie ryzykuj! Jeżeli wszystkie czworonogi przyjmowane są w ten sposób, nie wiesz, czy Twój psiak nie będzie miał kontaktu z psami chorymi, agresywnymi etc. Wcześniejsza, niezobowiązująca wizyta to także szansa dla Ciebie na zobaczenie, jak pies odnajduje się w nowym miejscu, na ocenę warunków, miejsca do spania, terenu do zabaw, rozmowę z potencjalnym opiekunem.

Wymagania

Im więcej zasad… tym lepiej! Wyśrubowane warunki przyjęcia znacząco podnoszą komfort i bezpieczeństwo czworonożnych gości. Czego powinien wymagać hotel? Przede wszystkim podpisania umowy, która jasno określa obowiązki Twoje i opiekuna oraz jest dowodem tego, że Twój pupil przebywa w danym miejscu. Właściciel obiektu powinien wymagać tego, aby pies posiadał aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie, był odrobaczony, odpchlony i po prostu zdrowy. Regulamin powinien jasno mówić o tym, że do hotelu nie są przyjmowane psy wykazujące zachowania agresywne wobec ludzi i zwierząt, a także suki w okresie cieczki. Wiele hoteli zastrzega, że nie przyjmuje ras psów uznawanych za agresywne.

Psia wyprawka

Dobry hotel zażyczy sobie, aby pies przybył z własnym wyposażeniem, takim jak m.in. obroża/szelki, smycz, kocyk, zabawki, pożywienie. Dzięki znajomemu zapachowi będzie czuł się bezpieczniej. Własna karma również jest obowiązkowa, bo nagła zmiana na inną mogłaby wywołać problemy żołądkowe. Zadbaj zatem o wyprawkę i zapewnij podopiecznemu wysokiej jakości karmę, jak np. zbilansowane, wolne od sztucznych barwników i dodatków smakowych karmy SPECIFIC™.

Warunki mieszkaniowe

Pies, który ma przebywać w hotelu, nie powinien bać się innych psów i stresować ich obecnością, ale mimo to musi mieć możliwość odpoczynku w samotności, ciszy i spokoju. Najlepszym rozwiązaniem są odrębne pokoiki z dostępem do indywidualnego wybiegu.

Dodatkowe usługi

Indywidualne spacery, szkolenia, zabiegi pielęgnacyjne – to tylko niektóre z usług dodatkowych oferowanych przez dobrze prosperujące hotele, które sprawiają, że opieka nad Twoim psem jest naprawdę kompleksowa.

Wybór hotelu dla psa to niezmiernie ważna i delikatna sprawa, dlatego nie spiesz się i poznaj dostępne opcje. Dzwoń, zadawaj mnóstwo pytań, udaj się na spotkanie zapoznawcze i… zaufaj swojej intuicji!

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *