Jak wybrać legowisko dla psa?

Decydując się na czworonożnego pupila musimy zadbać o wiele aspektów jego życia. Od teraz będziemy odpowiedzialni za jego zdrowie i szczęście. Jednym z głównych wyzwań jest wybór odpowiedniej karmy, która będzie dobrze wpływała na jego organizm. Ważne jest również legowisko dla psa, które zagwarantuje mu spokojny sen i wypoczynek.

Przyjazne materiały

Producenci oferują najróżniejsze legowiska dla psów. Niektóre z nich wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, inne – z niskiej. Choć wydawać by się mogło, że zwierzę nie potrzebuje wiele, warto skupić się właśnie na tym aspekcie. Pamiętajmy, że psy się nie pocą, jednak bywają brudne od błota, mokre od deszczu. To wszystko trafia później na kojec dla psa. Po pewnym czasie wokół jego miejsca zaczyna roztaczać się nieprzyjemny zapach.

Warto wybrać więc kojce dla psów, które wykonane są z materiałów, które można prać w pralce i nie sprawiają problemów w czyszczeniu. Dzięki temu, będziesz mógł sprać z legowiska wszystkie zanieczyszczenia i zadbać w ten sposób o higienę.

Materiał, który wykorzystywany jest do produkcji kojca powinien być również przyjemny dla czworonoga. Miękki i ciepły sprawi, że będzie mu komfortowo – zwłaszcza zimą.

Nie wybieraj kojców, wykonanych z plastiku i jego pochodnych. Niektóre psy bywają niesforne i gryzą swoje legowiska, siłą rzeczy połykając część materiałów. Zadbaj o to, aby taka ewentualność nie zaszkodziła Twojemu pupilowi.

Ważne jest też wypełnienie. Legowisko powinno być średniej miękkości. Obecnie na rynku możesz znaleźć kojce dla psów, w których producenci zastosowali nawet piankę, dostosowującą się do ciała. W ten sposób zadbasz o kręgosłup swojego czworonoga.

Posłanie dla psa, a jego sierść

Większość psów wiosną i latem zrzuca mnóstwo sierści. Widać to nie tylko na podłodze, ale i na meblach. O tym etapie informować też może posłanie dla psa. Gdy legowisko całe pokryte jest sierścią nie jest to ani estetyczne, ani zdrowe. Poza regularnym wyczesywaniem, zadbaj też o łóżko dla psa, którego sierść nie będzie się imać lub takie, które łatwo będzie oczyścić z niechcianych włosów. Pomoże Ci w tym woda lub specjalne rolki do usuwania sierści.

Dopasuj legowisko dla psa do jego rozmiarów

Posłanie powinno być dostosowane do wielkości psa. Kojec dla małego psa będzie niewielkich rozmiarów. Jeśli chodzi zaś o legowisko dla duzego psa, musi być ono odpowiednio większe, aby nasz pupil mieścił się w nim w całości. Gdy zwierzę wejdzie na swoje posłanie poza jego krawędzie nie powinna wystawać żadna część jego ciała, a pies powinien móc swobodnie się na nim przeciągać, nawet leżąc na grzbiecie. Legowisko dla dużego psa może mieć również uniesione boki w postaci band lub swoistego wałka otaczającego posłanie. W takiej sytuacji, zwierzę powinno nie być ściśnięte podczas wypoczywania na posłaniu.

Pamiętaj, że odpowiednio dobrane legowisko ma ogromny wpływ na jakość życia Twojego psa. Jeśli szukasz legowisk, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz, zapoznaj się z ofertą sklepów internetowych, w których ceny są o wiele bardziej korzystne, niż w stacjonarnych sklepach zoologicznych. Jednym z wartych uwagi miejsc w sieci jest M-Sell24H.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *