Jak wybrać posłanie dla czworonoga w trzech krokach?

Zakup legowiska dla psa jest znacznie ważniejszą decyzją, niż mogłoby się wydawać. Wygodne posłanie może sprawić, że czworonożny domownik straci zainteresowanie łóżkiem lub kanapą swoich właścicieli. Ponadto odpowiednie legowisko ma niebagatelny wpływ na zdrowie i zachowanie psa. Sprawdź, na co zwrócić uwagę w sklepie z akcesoriami dla zwierząt domowych.

Dobierz odpowiedni rozmiar

Poszukiwania warto zacząć od zmierzenia swojego psiaka od pyska po koniec tylnych łap. Pod uwagę należy również wziąć szerokość ciała. Zwierzak musi się zmieścić w całości na posłaniu nawet wtedy, gdy przyjmie pozycję z wyciągniętymi łapami. Zdecydowanie lepiej jest kupić nieco zbyt duże legowiska dla psów niż modele, w których czworonóg będzie musiał się kulić. Odpowiedni rozmiar posłania może skłonić psa do pozostania w nim.

Ponadto zbyt małe legowisko i związana z tym niewygodna pozycja podczas snu mogą przyczynić się do różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Dotyczy to zwłaszcza ras, które mają skłonności do problemów ze stawami. Jeśli pies nie będzie lubił swojego posłania, to zwyczajnie może je omijać szerokim łukiem i domagać się wpuszczenia do łóżka lub na kanapę. Ponadto niewyspany pies może być drażliwy i niespokojny.

Pomyśl o potrzebach psa

Właściciele czworonogów bardzo często nie mogą oprzeć się legowiskom w fantazyjnych kształtach i z uroczymi ozdobami. Na pierwszym miejscu powinny jednak w tym przypadku stać potrzeby psa. Warto przyjrzeć się zwłaszcza materacowi lub piance, które nie powinny być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Kształt i stopień zabudowania legowiska powinny być dostosowane do preferencji psa i ulubionych pozycji w czasie snu.

Świetnym wyborem mogą okazać się modele oparciem mogącym służyć za poduszkę, które są dostępne w sklepie Zooglobe. Pies nie powinien również marznąć w legowisku, dlatego należy zwrócić uwagę na to, czy wybrane posłanie dobrze chroni przed chłodną podłogą. Jednocześnie tkanina nie powinna być zbyt ciepła, ponieważ zwierzakowi może zwyczajnie być za gorąco. Ponadto tkanina nie powinna powodować podrażnień i uczucia dyskomfortu.

Postaw na praktyczne produkty

Nie tylko potrzeby czworonożnego członka rodziny powinny być brane pod uwagę podczas zakupu legowiska. Właściciel powinien pomyśleć również o sobie i wybrać posłanie, które można szybko i łatwo wyczyścić. Zwierzak może zabrudzić materiał resztkami jedzenia, przez co w domu może unosić się nieprzyjemny zapach. Nie bez powodu w sklepie internetowym Zooglobe ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza modele z posłaniem, które można zdjąć i wyprać.

Warto także postawić na wysokiej jakości produkty, które nie będą do wyrzucenia po kilku miesiącach. Wysokogatunkowy materiał będzie wyglądać dobrze nawet po wielokrotnym praniu – takie legowisko przez długi czas zachowa oryginalny kształt i kolor. Solidne posłanie powinno sobie poradzić również z pazurami zwierzaka czy też podgryzaniem materiału. Ponadto warto zwrócić uwagę na przyczepność legowiska, a także zbieranie kurzu i sierści.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *