Jak zadbać o psa? Odwiedź sklep zoologiczny!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlaczego to stwierdzenie jest prawdziwe? Pupil zawsze będzie kochał swojego opiekuna, nie opuszczając go nawet w najtrudniejszych chwilach. Zwierzak ma także pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Prawdą jest, że jego obecność obniża poziom kortyzolu w organizmie. A trzeba dodać, że psy wyczuwają również choroby! Jak możesz się odwdzięczyć? To proste! Wystarczy zajrzeć do sklepu zoologicznego.

Dbanie o sierść? Sklep zoologiczny zna rozwiązanie!

Już na początku należy zaznaczyć, że czesanie nie powinno dotyczyć tylko długowłosych psów. Przecież rasy o krótkiej i gładkiej sierści również wymagają pielęgnacyjnych zabiegów. Do realizacji planu, będziesz potrzebował specjalnej szczotki lub grzebienia. Przykładem zgrzebło owalne dla terriera, które delikatnie rozczesuje zewnętrzną i wewnętrzną warstwę włosa. Omawiany produkt znajdziesz w dobrym sklepie zoologicznym. Psy o długiej sierści wymagają częstych, niekiedy nawet codziennych pielęgnacji. Jak sytuacja prezentuje się w innych wypadkach? Tam wystarczy czesanie raz na kilka tygodni. Pamiętaj tylko, że do zabiegu warto przygotowywać zwierzaka od samego szczenięcia. Nie zapomnij też wynagrodzić pupila odpowiednią dawką przysmaków!

Szampony i środki pielęgnacyjne? Tylko w sklepie zoologicznym

Możesz o tym nie wiedzieć, ale kąpiel powinna stanowić niezbędny element życia zwierzęcia. Zabieg jest wręcz konieczny dla zdrowia. Częstotliwość kąpieli jest jednak zależna od wielu czynników. Jakich na przykład? Warto napisać o długości sierści, czy też alergicznej wrażliwości na niektóre składniki. Według ogólnie przyjętych zasad, psa trzeba kąpać od dwóch do czterech razy w roku. Wyjątkiem są sytuacje, gdy pupil ubrudzi się w kałuży, błocie lub czymś nieprzyjemnie pachnącym. Zwierzak nie może być kąpany w gorącej wodzie, musisz też zrezygnować z kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie psa z prysznicem lub wanną. Aby nie bał się wejść do wody. Z którego szamponu warto skorzystać? Sklep zoologiczny Cziko charakteryzuje się bogatym asortymentem. Over Zoo to kosmetyk dla psów rasy Yorkshire Terrier. Formuła opracowana dla wymagającej sierści, który nabłyszcza i pogrubia włosy. Beaphar przeznaczony jest z kolei dla zwierząt posiadających od jasnego do ciemnobrązowego ubarwienia.

Dbaj o oczy i uszy. Waciki dostępne w sklepie

Tak samo jak ludzie, psy muszą pozbywać się nadmiaru woskowiny z uszu. Potrzebne więc będą waciki, czy też specjalne płyny. Ten drugi produkt wydała firma Over Zoo, tworząc substancję rozpuszczającą i łagodzącą podrażnienia naskórka, a także zapobiegającą stanom zapalnym. Trochę inaczej sytuacja wygląda, gdy mowa o oczach Twojego pupila. Dlaczego? Ponieważ te trzeba obserwować codziennie. Zalegającą wydzielinę należy usunąć, korzystając z płynu oczyszczającego. A może oczy psa są zaczerwienione? Nie zwlekaj! Najlepiej od razu udać się do weterynarza.

Zdrowe zęby. Sprawdź szczoteczki w sklepie zoologicznym!

Powinieneś regularnie czyścić zęby Twojemu zwierzakowi. Trzeba to robić codziennie, najlepiej po ostatnim posiłku. Nałóż więc na szczoteczkę konkretną pastę – dostępny w sklepie zoologicznym produkt charakteryzuje się smakiem przyjemnym dla psa. Szczotkowanie nie pomoże przy złej diecie. Niech karma będzie bogata w witaminy. Słodycze nie są przysmakiem dla psa. Woda w misce powinna być zaś filtrowana i regularnie zmieniana.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *