Jak zmotywować swojego psa do treningów?

Twój pies nie ma motywacji, aby ćwiczyć nowe komendy podczas treningów, a może szybko się nimi nudzi? Jeśli tak, warto pomyśleć o odpowiednich nagrodach, które nie tylko zwiększą motywację Twojego pupila, lecz również sprawią, że będzie on z psią radością wykonywał każdą komendę. Poniżej garść cennych wskazówek.

Bez atrakcyjnych nagród szczekający pupil nie będzie zmotywowany, aby wykonać nawet najprostsze zadanie. Dlatego szukając skutecznego i sprawdzonego sposobu pozwalającego zmotywować psa do treningów nagradzaj go po każdej poprawnie wykonanej komendzie. Na początek może to być sucha karma dla psa w formie chrupiących kuleczek. Jednak pamiętaj, aby nie przekarmiać swojego pupila.

Dobrym rozwiązaniem może być poranny trening przed śniadaniem. Po każdej poprawnie wykonanej komendzie daj pupilowi do zjedzenia po kilka chrupiących kuleczek. Gdy pies wróci do domu po treningu i zobaczy pustą miskę, zrozumie, że było warto się starać i następnym razem chętniej wykona swoje zadania.

Przysmaki treningowe – sposób na większą motywację psa

Sposób na karmę nie powinien być stosowany cały czas, ponieważ może to psa zmęczyć. Należy dobrze poznać psie preferencje, aby wiedzieć, co najbardziej lubi i w ten sposób go nagradzać. Niezwykle skutecznym pomysłem okazują się również przysmaki treningowe dostępne w rozmaitych formach.

Smaczne kąski zawsze motywowały psy do działania i wyzwalały w nich chęć zasłużenia na nie. Gdy poznasz już preferencje smakowe swojego pupila, wówczas do nagradzania go za poprawnie wykonane zadanie wybieraj te smakołyki, które najbardziej lubi.

W ofercie sklepu internetowego ACANA znajdziesz bogaty asortyment łakoci dla psa w rozmaitych smakach. Pamiętaj, że to, czym karmisz swojego pupila, ma również wpływ na jego kondycję, dlatego zawsze wybieraj produkty zdrowe zawierające dużą ilość witamin i minerałów.

Ulubiona zabawka, pieszczoty i zabawa – czyli nagrody, za które Twój pies będzie niezwykle wdzięczny

Oprócz dawania wyśmienitych smakołyków szczekającemu pupilowi za poprawnie wykonane zadanie można go nagradzać na wiele innych sposobów. Pamiętaj, nie tylko karma dla psa i przysmaki treningowe są dla niego atrakcyjne, a oferując zróżnicowane nagrody, wzmacniasz motywację swojego pupila.

Jedną z nagród dla szczekającego czworonoga może być ulubiona zabawka. Powinna ona się nagle pojawić i szybko zniknąć, aby pies nie znudził się nią, wówczas nie będzie cieszyć się z ponownego jej pojawienia. Nagrodą mogą być także pieszczoty albo jego ulubiona zabawa z Tobą, a w szczególności czynność, na którą rzadko może sobie pozwolić. Może to być tarzanie się w błocie, w piasku, na trawie, a nawet w kałuży. Pozwól psu być psem!

W zależności od rasy niektóre szczekające pupile uwielbiają kąpiele w wodzie, np. w jeziorze lub w rzece. Nagrodą za poprawnie wykonaną komendę, a nawet serię zadań do wykonania może być także ganianie za kaczkami. Pozwól mu na to, a Twój zwierzak odwdzięczy się posłuszeństwem i wiernością. Reasumując, jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie zmotywować swojego psa do treningów, poznaj jego preferencje smakowe oraz ulubione czynności i do dzieła. Powodzenia.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *