Jaka buda i kojec dla psa? Jak dobrać rozmiar?

Każdy właściciel czworonoga musi zapewnić mu miejsce do spania. W przypadku miast, wiele osób decyduje się na to, by trzymać swoje zwierzę w domu. Jeśli jednak chodzi o wieś, tutaj mnóstwo osób zapewnia swoim psom budy oraz wygodne kojce. Ich wybór jest bardzo ważny, ponieważ to od nich zależy komfort oraz wygoda zwierzęcia. Czasem może nam się wydawać, że w gruncie rzeczy nie ma dokładnie znaczenia jaka będzie buda oraz kojec. Tymczasem jest to spory błąd. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w kwestii ogólnych wymiarów. Pies w danym miejscu musi bowiem czuć się komfortowo oraz bezpiecznie.

Jak jest optymalny rozmiar budy oraz kojca?

Kojec oczywiście jest połączony z budą. Buda stanowi najlepszą ochronę dla psa, kojec jest natomiast jego miejscem bytowania. W przypadku dużych ras, czasem dość agresywnych, to zdecydowanie najbardziej optymalne rozwiązanie. Wówczas nie ma ryzyka, że pies przeskoczy przez bramę czy też się pod nią w jakiś sposób przekopie. Kojec oczywiście nie może mieć zbyt małych rozmiarów. Optymalnym rozwiązaniem pod tym względem, jest wybór kojca 2,5 m na 2,5 m. Jest to dość duży kojec, po którym pies może się poruszać swobodnie. Mniejszy kojec, zdecydowanie nie powinien być brany pod uwagę. Warto jednak pamiętać o tym, że kojce dla psów mogą być znacznie większe. Jest to bowiem kwestią dość indywidualną. Warto mając psa większej rasy, dodatkowo rozbudować kojce dla psa.

Oczywiście buda dla psa także musi być odpowiednio duża. Pies powinien się w niej czuć bezpiecznie, nie może jednak mieć w niej mało miejsca. Jeśli nie może się w niej normalnie poruszać, wówczas na dłuższą metę może to powodować nawet różne kłopoty ze zdrowiem u czworonoga.

Kupić czy stworzyć samodzielnie?

Wymiary kojców oraz bud, są niezwykle ważne. Dla wielu właścicieli istotną kwestią jest jednak również to, czy lepiej kupić gotowe czy też może stworzyć je samodzielnie? Budy dla psów oraz kojce dla psów, nie są oczywiście niemożliwe do stworzenia przez człowieka. Warto mieć jednak świadomość tego, że zdecydowanie nie jest to łatwe. Trzeba bowiem w tym celu dysponować wieloma narzędziami. Poza tym trzeba mieć również pomysł na stworzenie budy, zakupić odpowiednie materiały, wygospodarować czas na stworzenie wszystkiego.

Tego typu prace, pochłaniają mnóstwo czasu. Poza tym będąc laikiem w tej kwestii, wielu rzeczy można również nie dopilnować. Przykładowo odpowiedniej impregnacji desek czy też siatki, z której zostanie wykonany kojec. O wiele lepszym, a zarazem także bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jest zatem kupienie nowych produktów. Wówczas mamy pewność, że są one dobrej jakości i posłużą przez dłuższy czas.

Gdzie można zakupić budy oraz kojce?

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór bud oraz kojców. Warto jednak szukać ich przede wszystkim na stronie Ceneo.pl. W tym przypadku produkty różnych marek, zebrane są w jednym miejscu. Z łatwością można zatem porównywać ceny, wyszukiwać ciekawe opinie, odwiedzać w kilka sekund wybrane przez siebie sklepy.

Strona daje możliwość porównywania wielu ofert, w tym samym czasie. To znacznie oszczędza czas, pozwala zdecydować się na najlepszy produkt, oraz wyszukać najlepszą dla siebie cenę.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *