Jaka karma jest najlepsza dla psa?

To, czym karmimy naszego psa w dużej mierze decyduje o jego zdrowiu i samopoczuciu. Dlatego tak ważnym jest odpowiednie dobranie karmy do konkretnego zwierzaka. Jednak jak to zrobić? I jaka karma dla psa jest najlepsza?

Karma sucha czy mokra?

Właściciele psów mają tutaj bardzo podzielone opinie. Prawda jest jednak taka, że wcale nie musimy wybierać. Możemy podawać psu dwa rodzaje karmy wymiennie. Warto jednak pamiętać o tym, że sucha karma będzie znacznie znacznie bardziej treściwa i zwierzak zje jej mniej, niż mokrej. Co więcej, jest ona też sporo tańsza, dlatego wiele właścicieli czworonogów decyduje się na karmienie swoich zwierzaków właśnie w ten sposób. Wiele weterynarzy poleca podawanie psu karmy mokrej tylko rano i wieczorem, a w ciągu dnia pozwolić mu podjadać suche jedzenie.

Dobry skład do podstawa

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na skład, jaki mają poszczególnie karmy dla psów. Często okazuje się bowiem, że te najpopularniejszych marek wcale nie mają w środku tyle dobrego, ile widzimy w reklamach. Najważniejsza będzie tutaj dla nas ilość i jakość mięsa, jakie znajduje się z jedzeniu. Najlepiej, żeby było to prawdziwe mięso, a nie odpadki po produkcji innych produktów. Dobrym przykładem będzie tutaj karma Lincoln, w której znajdziemy tylko najlepsze kawałki mięsa. Istotne jest też to, żeby w karmie nie było produktów zbożowych, które mogą być problematyczne dla naszego psa. Niektóre rasy mają problemy ze strawieniem tego rodzaju składników i mogą nabawić się problemów żołądkowych.

Zwróć uwagę na dodatkowe składniki

Na dobrą karmę dla psa składają się również dodatkowe składniki, które są do niej dodawane. Mogą to być kwasy tłuszczowe, witaminy czy dodatkowe minerały. Niektórzy producenci decydują się także na dodanie do karmy owoców i warzyw, które zawierają dużo błonnika i korzystnie wpływają na układ trawienny naszego pupila. Dobrym przykładem będzie tutaj karma Farmina lub Farmina ND, które zawierają wszystkie składniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju psa. Zdecydowanie warto szukać pokarmów, które zawierają tego rodzaju dodatkowe składniki.

Słowem podsumowania

Znalezienie dobrej karmy dla psa wcale nie jest trudne, jeśli wiemy gdzie należy jej szukać i na co zwrócić uwagę. Najważniejszy będzie tutaj skład, który powinien mieć jak najwięcej prawdziwego mięsa i jak najmniej zbóż. Warto pamiętać też o tym, że w karmie mokrej będzie też woda i nie powinniśmy się tym przejmować. Istotne jest również to, że różne kasy psów mają różne potrzeby. Jeśli mamy czworonoga, który ma bardzo wymagający układ trawienny, zdecydowanie warto zainwestować w specjalistyczną karmę przeznaczoną do tej konkretnej rasy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że jedzenie, które podajemy naszemu pupilowi w żaden sposób mu nie szkodzi.
W razie jakichkolwiek wątpliwości nie możemy też bać się prosić o radę weterynarza. Z pewnością będzie on w stanie nam pomóc odnaleźć pokarm, który będzie idealny dla naszego pupila..

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *