Jaki gryzak dla psa będzie najlepszy?

W naszym kraju bardzo popularne posiadanie jest psa. Jest on w końcu największym przyjacielem człowieka. Niestety irytujące jest, szczególnie w przypadku młodych szczeniaków ich wszędobylskie zęby, które potrafią zniszczyć meble w pokoju lub zaatakować nasze kapcie. Na szczęście z pomocą przychodzą nam gryzaki dla psów, które odwracają ich uwagę od wyposażenia naszego domu oraz stają się dla nich świetną zabawką, która kształtuje uzębienie psa. Jaki wybrać więc gryzak dla naszego psa?

 

Przegląd gryzaków dla psów

Dzisiaj w sklepach ogólnie możemy znaleźć naturalne oraz sztuczne gryzaki dla psów. Te pierwsze zazwyczaj są do jednorazowego użytku, te drugie starczają na zdecydowanie dłużej. Jeżeli jednak zapytalibyśmy się naszego pupila, który by wybrał, to na pewno naturalne gryzaki będą najlepsze. Są to bowiem też naturalne przysmaki dla psów wykonane z ciała martwego zwierzęcia. Posiadają one specjalny zapach oraz smak, który każdy pies pokocha. Przykładem takiego gryzaka może być noga dzika dla psa . Nasz pupil może z nim zjeść na przykład: skórę, ścięgna, pazur lub kość. Dzięki temu taki gryzak zapewni zabawy na wiele godzin oraz dostarczy psu wielu składników odżywczych, które świetnie uzupełnią jego dietę. Jest ona suszona, co zapewnia naturalny wygląd oraz znakomity smak.

Innym rodzajem gryzaka naturalnego jest noga sarny dla psa . Jest on średniego rozmiaru i posiada długość do 30 centymetrów, co przynosi dużo przyjemności z jej gryzienia. Podczas zabawy pies może zjeść całą racicę w tym : skórę, ścięgna, pazur oraz kość. Ponieważ jest ona naturalnie suszona, to zawiera zwykle mocne ukrwienie. Posiada ona mało tłuszczu oraz dużo kolagenu co pozytywnie wpływa na kości naszego psa. Głównymi zaletami takiego gryzaka są :

 

  1. Naturalne i w pełni nieprzetworzone gryzaki nie zawierają substancji konserwujących, barwników i innych sztucznych dodatków
  2. Są pasteryzowane termiczne co zapewnia im bezpieczeństwo
  3. Bardzo dobrze spisują się do czyszczenia psich zębów
  4. Zawierają wiele substancji odżywczych, które urozmaicają dietę każdego psa

 

Sztuczne gryzaki są również popularne oraz liczne jak te naturalne. Wykonane mogą one być z różnych materiałów takich jak : guma, kauczuk, sznur , winyl lub lateks. Często sztuczne gryzaki składają się z kilku materiałów połączonych ze sobą, aby zwiększyć ich wytrzymałość, na przykład gumowe kulki połączone sznurem. Na rynku znajdziemy całą masę gryzaków o różnej wielkości, kształcie oraz kolorach. Można więc dobrać jego rodzaj dla naszego pupila w prosty sposób. Podczas wyboru odpowiedniej zabawki należy sprawdzić, czy posiada ona wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz czy nie zawiera substancji toksycznych. Podczas zabawy należy też kontrolować czy nas pies nie zjada drobnych elementów gryzaka. Może bowiem skutkować to problemami z jego układem trawiennym i konieczną wizytą u weterynarza

Jeżeli planujemy zakup gryzaka dla pasa to bardzo ważne jest jeszcze, aby w poprawny sposób dobrać do typu naszego czworonoga. Przede wszystkim powinniśmy wybrać taką jego wielkość, która będzie odpowiednia dla jego pyska. Duże rasy psów potrzebują więc większego gryzaka niż te małe. Ważne jest też, aby gryzak nie był zbyt twardy, ponieważ może on negatywnie wpłynąć na stan uzębienia naszego pupila lub go pokaleczyć. Warto też pamiętać, że młode psy o delikatnych zębach potrzebują bardziej miękkich gryzaków niż te dorosłe o ukształtowanym już uzębieniu.

Naturalne suszone gryzaki dla psów są więc najlepszym wyborem jeżeli chodzi o tego typu zabawki na czworonogów. Ich największa zaletą jest smak oraz możliwość zjedzenia całego gryzaka. Dodatkowo takie gryzaki dbają i uzębienie naszego psa. Przede wszystkim usuwają kamień nazębny i wzmacniają szkliwo. Wybierając jednak odpowiedni typ gryzaka warto wcześniej skonsultować zakup z naszym weterynarzem, aby dobrać taki, który nie będzie wywoływał u psa alergii. Warto bowiem zaznaczyć, że naturalne gryzaki potrafią zwierać liczne alergeny na który nasz pupil może mieć uczulenie.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *