Jaki materiał najlepiej sprawdza się na legowiskach dla psa?

Wybór legowiska dla psa wcale nie jest takim prostym zadaniem. Jego wielkość, faktura oraz inne parametry muszą przypaść do gustu nie tyle właścicielowi, co ostatecznemu użytkownikowi – czyli jakże często kapryśnemu pupilowi. O ile dla człowieka duże znaczenie może mieć fason i kolor takiego legowiska, to dla pupila bardziej będą liczyły się zupełnie inne aspekty. Na szczęście typowe welurowe legowisko dla psa oraz te wytwarzane z innych materiałów występują w różnych wersjach kolorystycznych. Najpierw należy zastanowić się przede wszystkim, czy wybieramy prosty materac, miękki „śpiworek” – czyli legowisko z „kieszonką”, do którego zwierzak może się wśliznąć, czy może przytulną poduchę. Często ostateczny wybór determinować będzie rasa oraz wielkość psa. Należy zastanowić się, czy sierść konkretnego pupila stanowi duży problem podczas codziennych porządków. A także – jakiego rodzaju legowisko on sam preferuje: bardziej miękkie i przytulne, czy też na przykład ze względów zdrowotnych powinno ono być nieco twardsze.

Dobre legowisko dla psów – cechy uniwersalne

Dobrze spełniające swoje zadanie legowisko dla psów (https://www.laurendesign.eu) posiada też pewne obiektywne, zupełnie niezależne od indywidualnych czynników cechy. Przede wszystkim powinno ono być wykonane z tworzywa, które nie odkształca nawet przy długim i wytrwałym użytkowaniu. Powinno być łatwe w utrzymaniu czystości i stosunkowo mobilne jeżeli chcemy zabierać ze sobą psa na przykład na wakacje. Warto zwrócić też uwagę na specjalny rodzaj materaca przeznaczony między innymi do bagażnika. Pies dzięki niemu wkrótce nie tylko chętniej będzie podróżował, ale także wskakiwał na pokład samochodu bez potrzeby nęcenia go specjalnymi smakołykami lub na wszelkie inne sposoby.

Welurowe legowisko dla psa – dla tych, którzy lubią miękkie schowki

Legowiska welurowe występują w licznych wersjach kolorystycznych a także w wielu odsłonach. Oprócz typowych odkrytych godna uwagi jest na przykład welurowa budka BELLA. Same szczeniaki, a w przypadku najmniejszych psów – nawet karmiąca suczka ze szczeniętami znajdą w niej przytulny, zaciszny kąt. Psy większych ras, które lubią się chować docenią za to tak zwaną norkę NEL. Norka to płaskie dwuwarstwowe legowisko przypominające nieco turystyczny śpiwór. Można zatem schować się w niej i błogo zasnąć. Dostojne czworonożne osobniki mogą zaś zagustować w kanapie o szlachetnie brzmiącej nazwie CEZAR, które wyróżnia spośród pozostałych równie dostojny design.

Legowisko dla psa z eko skóry – eleganckie i przyjazne środowisku

Kanapa to jeden z najbardziej eleganckich modeli psich legowisk. Kanapy skórzane stanowią niewątpliwą ozdobę licznych salonów. Dlaczego zatem salonowa kanapa dla pupila miałaby odbiegać stylem od pozostałych tego typu mebli? A przy okazji eko skóra, jak sama jej nazwa wskazuje, jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Tymczasem wiele zwierzaków i to niezależnie od tego czy chodzi o psy czy też o koty lubi ostrzyć sobie pazury właśnie o zajmowane przez siebie legowisko. Większość materiałów z jakich powstają tego typu produktu, takich jak właśnie eko skóra czy welur, to surowce bardzo odporne na takie psie praktyki. Wodoodporne legowisko dla psa także obecnie stanowi standard. Jeżeli masz jednak jakieś wątpliwości – zapytaj sprzedawcę. Z pewnością udzieli on szczegółowych informacji o konkretnych artykułach.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *