Jakie choroby u psów występują najczęściej?

Kiedy pies jest chory, zazwyczaj pokazuje to całym sobą. Jesteśmy w stanie to zauważyć gołym okiem, że coś jest nie tak. Największym problemem jest to, że nie dowiemy się co dokładnie dolega naszemu psu. Pies niestety nie powie jak człowiek, co go boli i jak się czuje.

Przede wszystkim co powinno zwrócić naszą uwagę, to inne zachowanie naszego pupila. Jeżeli nasz czworonóg, zazwyczaj był pełen energii i chętnie się bawił, a teraz zauważamy nagły spadek energii. Jest to pierwszy sygnał, że coś się dzieje. Wygląd sierści naszego psa, również daje nam sygnał o stanie jego zdrowia. Gdy pupil jest chory, jego sierść staje się pozbawiona blasku, a czasami zdarza się, że nadmiernie wypada.

Szukasz weterynarza w swoim mieście? Wejdź tutaj: Weterynarze zwierzęcy i wyszukaj najlepszych weterynarzy w swoim mieście (nie tylko w tych największych, jak Warszawa czy Łódź).

Jakie choroby występują u psów?

Borelioza

Borelioza jest to choroba, która bardzo często atakuje psa. Pierwsze objawy występują od 2-5 miesięcy po ukąszeniu. Głównymi objawami boreliozy jest brak apetytu, wysoka gorączka i osowiałość. Borelioza jest trudna do rozpoznania, dlatego warto często sprawdzać skórę naszego psa.

Nosówka

Nosówka to kolejna z często spotykanych chorób u psa. Jest to bardzo ciężka choroba i niestety często kończy się śmiercią. Wirus przedostaje się do organizmu i dociera do naczyń limfatycznych. Głównym objawem jest wysoka gorączka, następnie biegunka a na koniec bardzo charakterystyczna wydzielina z nosa.

Babeszjoza

Bardzo często u psów spotykamy babeszjozę. Jest również bardzo niebezpieczna i może prowadzić do śmierci psa. To choroba, która jest przenoszona przez kleszcze. Podstawowymi objawami są brak apetytu, wymioty oraz powiększone węzły chłonne.

Jak ochraniać psa przed chorobami?

Podstawową rzeczą jaką możemy zrobić, aby chronić naszego psa przed różnego rodzaju chorobami to zaszczepienie pupila. Kolejnym ważnym elementem, który odgrywa kluczową rolę w zdrowiu naszego czworonoga to, odpowiednia dieta. Dieta powinna być uzupełniona odpowiednimi suplementami i minerałami. Warto regularnie sprawdzać naszego psa po spacerach, dzięki temu minimalizujemy występowanie chorób od kleszczowych.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *