Jakie przysmaki treningowe dla psa wybrać?

Istnieje wiele sposobów nagradzania psa za dobrze wykonaną pracę. Rzucanie piłeczką tenisową może być świetne na koniec długiego „pobytu” lub szaleństwa na podwórku po ćwiczeniu „czekania” przy drzwiach. Ale smakołyki są często najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem wpływania na zachowanie psa. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie przysmaki treningowe dla psów.

Szybkie jedzenie

Kiedy uczysz swojego psa nowych zachowań, ważne jest, aby był zmotywowany i zainteresowany. Jednym z najłatwiejszych sposobów na to jest wysoki wskaźnik wzmocnienia (jak często dajesz nagrody). Aby dać psu dużo smakołyków w krótkim czasie, musisz wybierać te, które może szybko zjeść.

Jeśli Twój pies natychmiast pożre jego smakołyk, możesz od razu przejść do następnego powtórzenia. Pozostaje zainteresowany i ćwiczy w krótkim czasie. Ale jeśli Twój pies spędza kilka sekund na zjedzeniu każdego przysmaku, oznacza to więcej czasu na czekanie między powtórzeniami. Będziesz musiał albo wydłużyć swoją sesję treningową i ryzykować, że twój pies straci koncentrację, albo będziesz ćwiczył mniej powtórzeń na sesję.

Zachowaj małe smakołyki

Przysmaki dla małych psów są kluczem do podtrzymania treningu. Nawet dla dużych psów smakołyk wielkości ziarnka grochu jest wystarczający. W przypadku małych psów możesz użyć jeszcze mniejszych kawałków. Niektóre komercyjne smakołyki są zdecydowanie za duże. Poszukaj małych smakołyków lub pokrój większe na małe kawałki przed rozpoczęciem sesji treningowej. Możesz mieć wrażenie, że oszukujesz swojego psa, ale dopóki dostaje coś, co kocha, nie będzie go obchodziło, czy to tylko smakołyk, czy cały parówka.

Mniejsze smakołyki są również przyjemniejsze dla talii psa. Szczególnie, gdy trening jest intensywny, na przykład w przypadku szczeniąt lub psów trenujących określone sporty, Twoje szczenię może codziennie jeść garści smakołyków. Utrzymywanie małych smakołyków oznacza mniej spożywanych kalorii. Oznacza to również, że Twój psi towarzysz nie będzie pełny przed zakończeniem sesji.

Miękkie przysmaki treningowe dla psów

Miękkie przysmaki dla psów świetnie nadają się również do treningu, ponieważ w porównaniu do chrupiących są łatwiejsze i szybsze dla Twojego psa. Ciastka mogą być w porządku jako jednorazowe nagrody, ale podczas treningu czekanie, aż Twój pies znajdzie każdy kawałek, który rozsypie się na podłogę, jest czasem wolnym od nauczania.

Miękkie smakołyki są również bardziej śmierdzące. Każdy pies ma hierarchię nagród, a większość z nich umieściłaby na górze śmierdzące przedmioty, takie jak ser lub bekon. Możesz być w stanie ujść na sucho, używając krokietów jako nagrody w swoim cichym salonie, ale w bardziej rozpraszającym miejscu powinieneś wyciągnąć śmierdzące smakołyki, które uwielbia Twój pies.

Tak jak twój pies lubi niektóre smakołyki bardziej niż inne, tak samo może polubić różne. Psy mogą się znudzić tym samym starym smakołykiem. Jeśli zauważysz, że entuzjazm Twojego psa słabnie, zmień nagrodę na inną o równej lub większej wartości. Możesz nawet użyć kilku różnych smakołyków podczas jednej sesji, dzięki czemu Twój pies nigdy nie będzie wiedział, jaki rodzaj pysznego kęsu będzie następny.

 

Kieszeń pełna jedzenia

Czasami chcesz mieć pod ręką smakołyki do zaimprowizowanego treningu — na przykład, aby wzmocnić dobre zachowanie w domu, na przykład spokojnie leżeć na psim posłaniu. W takich przypadkach posiadanie przez cały czas jedzenia w kieszeni lub torby na smakołyki dla psa pozwoli Ci zapewnić natychmiastową nagrodę. Łatwo psujące się smakołyki, takie jak resztki kurczaka, po prostu nie będą działać. Poszukaj trwałych przysmaków, które możesz nosić ze sobą, takich jak liofilizowana wątróbka lub suszone przysmaki pokrojone na małe kawałki.

Czasami smakołyki powinny trwać jak najdłużej. Uczenie psa kochania swojej klatki, pomaganie mu spędzać czas, gdy jesteś poza domem, lub zachęcanie go do cichego leżenia obok ciebie podczas oglądania telewizji to idealne sytuacje na długotrwałą ucztę. Poszukaj przysmaków do żucia, takich jak pałeczki, którymi może delektować się Twój pies. Alternatywnie użyj zabawek dla psów, które możesz wypchać jedzeniem. Kong można napełnić serkiem śmietankowym lub masłem orzechowym, aby uzyskać czasochłonną ucztę. Lub zatkaj koniec, napełnij bulionem i włóż do zamrażarki na przekąskę w upalny dzień.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *