Jakie są korzyści posiadania zwierząt w domu?

Jakie są korzyści posiadania zwierząt w domu?

Czworonożny członek rodziny to prawdziwa radość zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Kiedy zapada decyzja o przygarnięciu zwierzęcia, każdy z domowników powinien być świadomy, że wiążę się to z wieloma obowiązkami. Jeśli wszyscy zgodzą się wziąć tę dodatkową, wielką odpowiedzialność za nowego przyjaciela, wkrótce będą mogli cieszyć się jego obecnością w swoim domu.

Zwierzę i jego pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka.

Posiadanie psa, kota, czy innego zwierzęcia może korzystnie oddziaływać na zdrowie i samopoczucie właścicieli. Szczególnie osobom starszym, które często czują się samotne, zwierzę swoją obecnością daje poczucie bezpieczeństwa i towarzyszy w codziennych zajęciach.

Wśród terapeutów i lekarzy panuje także opinia, że dobra relacja z pupilem, pomaga obniżyć i ustabilizować ciśnienie krwi. Wpływa też korzystnie na pracę serca. Dzieje się tak, ponieważ podczas zabawy i pieszczot z ukochanym zwierzęciem, organizm wydziela hormony szczęścia – endorfiny. Dzięki temu, zmniejsza się stres, stany depresyjne oraz lękowe. To naukowe dowody na to, że radość z przyjaźni ze zwierzęciem, może pozytywnie oddziaływać na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Przygarnij zwierzę, a Twój dom nigdy nie będzie pusty.

Kiedy posiadasz w domu zwierzę, nigdy nie jesteś sam. Jeśli masz dzieci, zauważysz, że w pewnym wieku częściej będą spędzać czas poza domem. Szczególnie wtedy może wydawać Ci się, że dom jest pusty. Takie odczucia mogą spowodować smutek i żal, jednak gdy jest przy Tobie Twój pupil, raczej Ci to nie zagrozi.

Ukochany pies czy kot zawsze Cię przywita, gdy wrócisz z pracy. W jego oczach dostrzeżesz, jak bardzo za Tobą tęsknił i jak jest szczęśliwy, że już jesteś. Z Twoim czworonogiem żaden spacer nie będzie samotny – nieważne, o której, Twój pies o każdej porze dnia i nocy jest gotowy na przechadzkę ze swoim opiekunem.

Bezwarunkowa miłość, jaką darzy Cię Twoje zwierzę, nie pozwoli Ci nigdy czuć się samotnym. Twój dom zawsze będzie wypełniać radość i poczucie, że przyjaciel jest blisko.

Zwierzę, czyli pierwsza lekcja odpowiedzialności.

Większość ludzi swoje pierwsze zwierzaki posiadała już w dzieciństwie. Dla niektórych był to świetnie spędzony czas, a dla innych pewnego rodzaju rozczarowanie, że nie jest jak w kolorowej reklamie. Przygarnięcie zwierzęcia to bardzo ważna decyzja, która wiąże nawet na kilkanaście lat. Nigdy nie podejmuj jej pod presją zachcianki dziecka, ani nie decyduj za resztę domowników, przynosząc zwierzę jako niespodziankę.

Zanim zdecydujesz, warto zgłębić temat, chociażby na ciekawych blogach dedykowanych czworonogom (np. https://petner.com.pl/). Dowiesz się, jak przygotować wyprawkę, jaką karmę warto kupić oraz poznasz ciekawostki dotyczące codziennego życia zwierząt domowych.

Zadbaj, by Twoje dziecko miało świadomość, że zwierzę to nie tylko zabawa i radość, ale także spacery, sprzątanie, karmienie, czy wizyty u lekarza. To ogromna odpowiedzialność, ale jeszcze większe szczęście i przyjaźń na długie lata.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *