Jakie suplementy dla psa są niezbędne do prawidłowego rozwoju?

Choć wielu opiekunów czworonogów nie zdaje sobie z tego sprawy, zapewnienie psom odpowiednich składników odżywczych ma ogromny wpływ na ich prawidłowy rozwój oraz zmniejszenie ryzyka problemów ze zdrowiem. Warto przy tym wspomnieć, że najwięcej tego typu składników psy powinny przyjmować wraz z posiłkami. Mimo to w niektórych sytuacjach czworonogi mogą wymagać dodatkowej suplementacji lub specjalnego żywienia, co najczęściej staje się konsekwencją chorób czy trudności w prawidłowej pracy układu pokarmowego. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak przygotowywać pełnowartościowe psie posiłki oraz kiedy powinniśmy wdrożyć odpowiednią suplementację.

Suplementy w psiej diecie — kiedy są niezbędne?

Dbając o zdrowy rozwój psa, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na żywienie czworonoga. Wiele osób popełnia błąd, decydując się na marketowe karmy, które cechują się bardzo złym składem i nie zawsze okazują się najtańszym wyborem. Ponadto niezbyt dobrym rozwiązaniem jest samodzielne gotowanie psich posiłków bez odpowiedniego przepisu na BARF i prawidłowej suplementacji. W tym miejscu warto wspomnieć, że psie karmy wyróżniają się zbilansowanymi składnikami odżywczymi, których nie ma w samym mięsie czy warzywach. Dlatego też decydując się na przygotowywanie własnych mieszanek, powinniśmy wyposażyć się we wszystkie ważne suplementy dla psa i dobrze przygotowany przepis, który dostaniemy u dietetyka lub stworzymy samodzielnie na bazie materiałów dotyczących diety BARF.

Brak odpowiedniej suplementacji przyczynia się do poważnych niedoborów w psim organizmie i stopniowo niszczy poszczególne organy. Dlatego nawet jeśli wydaje nam się, że pies dobrze reaguje na domową dietę, ponieważ nie ma żadnych objawów z układu pokarmowego, nie oznacza to, że w jego organizmie nie zachodzą już poważne zmiany. Warto między innymi zwrócić uwagę na suplementy na stawy dla psa i składniki odżywcze wpływające na prawidłowy rozwój kości — ich brak przede wszystkim w przypadku młodych psów spowoduje nieodwracalne zmiany w rozwoju kości oraz stawów, które w późniejszym czasie uniemożliwią bezbolesne poruszanie się.

Suplementy na stawy i masę dla psa — jakie wybrać i jak je dawkować?

Oprócz odpowiedniego żywienia suplementy dla psa są również godnym uwagi wyborem, gdy nasz pupil zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami. W przypadku większych psów częstym problemem okazują się stawy. Jeśli pies w młodości wielokrotnie biegał po schodach, skakał i niekiedy ślizgał się po mokrej podłodze, może stać się bardziej narażony na różnego rodzaju zwyrodnienia, które sprawiają ból oraz zabierają wiele radości z psiego życia. Wówczas warto zainwestować w odpowiedni suplement na stawy dla psa, który pozytywnie wpłynie na ich regenerację i w początkowym stadium może cofnąć postępy choroby. Dużym uznaniem cieszą się między innymi takie suplementy jak AniFlexi z glukozaminą czy Flawitol, które znajdziemy w sklepie zooglobe.pl.

Ponadto odpowiednio dobrane suplementy dla psów są również niezbędne, gdy aktywnie trenujemy z pupilem, aby spożytkować jego energię i tym samym zapobiec problemom behawioralnym. Ze względu na intensywną pracę mięśni warto wówczas rozważyć wysokiej jakości odżywki na masę dla psa, które zwiększą wydajność i pozwolą zapobiec różnym urazom. Tego typu suplementy sprawdzą się również w przypadku psów, które dochodzą do siebie po wypadkach ortopedycznych.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *