Jesteś psiarzem? Zobacz, jakie ubrania możesz sprawić swojemu pieskowi!

Jeśli jesteś miłośnikiem psów, z pewnością nieobce są ci różnorodne akcesoria pomocne w opiece nad czworonogiem. Jednym z nich jest odzież dla pupila, którą wiele osób uznaje za rodzaj fanaberii. Warto jednak pamiętać, że ubrania dla psa nie służą zabawie w modę, ale są często niezbędnym i bardzo praktycznym elementem poprawiającym komfort zwierzaka podczas wyjść na spacer. Co warto kupić?

Ciepły sweterek

Gdy na zewnątrz temperatura powietrza staje się już coraz niższa, warto zastanowić się, czy naszemu pupilowi nie jest zimno. Nie należy sugerować się opiniami, że zwierzę posiada sierść albo futro, które daje mu wystarczającą ilość ciepła. Wiele zależy bowiem od rasy, długości i gęstości owłosienia, tkanki tłuszczowej, a także panujących aktualnie warunków pogodowych. Aby w chłodne dni psu było komfortowo, wystarczy nałożyć mu ciepły sweter zapinany na wygodny rzep. Ważne, by wybrać odpowiedni rozmiar – w przeciwnym razie nasz pupil może odczuwać niepokój i irytację. Producenci oferujący ubrania dla psa przygotowują różnorodne wersje dla większych i mniejszych czworonogów. Dostępne dziś stylowe sweterki to szeroka gama kolorów i wzorów. Niektóre wyposażone są dodatkowo w golf i polarową podszewkę, która zapewnia jeszcze większą ochronę przed chłodem.

Kurtka zimowa

W okresie zimowym sweter może okazać się dla naszego pupila niewystarczający. W czasie wyjść na spacer lepszym zabezpieczeniem od mrozów będzie specjalna kurtka z dodatkowymi, półdługimi nogawkami. W ten sposób zwierzak ma osłonięty od zimna i wiatru nie tylko tułów, szyję czy kark, ale również częściowo łapy. Alternatywą kurtki może być kombinezon dla czworonoga. Przy zakupie tego typu ubrania dla psa należy precyzyjnie dobrać rozmiar. Za mała kurtka będzie krępowała ruchy zwierzaka, a zbyt duże okrycie spowoduje dyskomfort i nie spełni dobrze swojej funkcji.

Płaszczyk przeciwdeszczowy

Nawet największa ulewa nie zwalnia nas z obowiązku wyprowadzania psa na spacer. Większość właścicieli narzeka wówczas na to, że po powrocie zwierzę jest przemoczone i niezbędne staje się suszenie i ogrzewanie pupila. Sposobem na to jest zakup płaszczyka przeciwdeszczowego dla psa. Odpowiednia, nieprzemakalna tkanina chroni zwierzę przed wilgocią i zabrudzeniami od deszczu i błota. Niektóre z płaszczyków posiadają elementy odblaskowe, które podnoszą bezpieczeństwo czworonożnego przyjaciela podczas spacerów po zmroku.

Buty dla psa

Opady deszczu i śniegu sprawiają, że stąpające po ziemi zwierzę ma stały kontakt z wilgocią, lodem, a nawet solą, którą posypane są często ulice. W ten sposób łapy czworonoga narażone są na odmrożenie i powstawanie ran, a ponadto stają się brudne, przez co po powrocie do domu trudno jest zachować czystość na podłodze. Z kolei latem, gdy panują upały, pies dotyka gorącego asfaltu, kostki brukowej czy płyt chodnikowych, co z pewnością jest dla niego dużym dyskomfortem i może wywołać ból. W takim wypadku warto zaopatrzyć zwierzę w odpowiednie obuwie dedykowane czworonogom. Buty dla psa mogą znacznie poprawić pupilowi komfort spacerów. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zwierzę nie zaakceptuje ich szybko i konieczne będzie nieco dłuższe oswajanie.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *