Karma dla psa – wybierz odpowiednią

Kiedy rodzina podejmuje decyzję, że chcą mieć, jedną z ważniejszych decyzji, jest to, jaki rodzaj karmy kupić. Właściciele psów chcą, aby zarówno szczenięta, jak i dorosłe osobniki, miały jak najlepsze warunki, zapewniające im długie, szczęśliwe życie, a wszystko to zaczyna się od karmienia i zbilansowanych, zdrowych posiłków. Ciała psów, podobnie jak ludzi, są wyjątkowe. To, co dobre dla jednego psa, może być zupełnie inne niż to, co najlepsze dla psa innej osoby.

Wymagania żywieniowe psów

To, jaka karma będzie odpowiednia dla psa, w dużej mierze zależy od jego wieku. Szczenięta potrzebują specjalnego pożywienia, opracowanego z myślą o młodych, rosnących zwierzętach. Karma dla psa – apetete.pl dorosłego będzie zupełnie inna, ponieważ dorosły ma zupełnie inne potrzeby. Kupując karmę należy mieć pewność, że jest to pokarm, który zawiera wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze potrzebne dla pupila. Niezmiernie ważne jest, aby karma była kompletna i zbilansowana – to słowa klucze w prawidłowym żywieniu.

Co powinien jeść pies?

Większość psów chętnie je suche karmy, ale niektórzy właściciele stosują dietę surową. Jeśli pokarm jest dobrej jakości to oczywiście nie ma w w tym niczego złego, co więcej, psy uwielbiają, np. surowe flaki, które stanowią dobre mięso przejściowe. Dodatkowo zawierają przyjazne bakterie i enzymy, wspomagające trawienie i pomagające w czyszczeniu zębów. Karmiąc psa karmą skomponowaną specjalnie dla niego, nie ma konieczności suplementowania, ale warto wiedzieć, że „ludzkie” jedzenie także jest odpowiednie, zwłaszcza marchew, ziemniaki, ananas, jogurt, a nawet masło orzechowe.

Co jest zabronione w diecie psa?

To, że prawidłowe odżywianie jest kwestią fundamentalną w ogóle nie podlega wątpliwości. Karma dla psa jest tak skomponowana, by zaspokajać wszystkie potrzeby zwierzęcia. Jednak nie wszyscy właściciele decydują się na jedzenie w puszkach lub suchą karmę i wolą karmić zwierzę resztkami z obiadu, nie wiedząc o tym, że w ten sposób mogą psu wyrządzić krzywdę. Takim produktem, który jest zabroniony jest kurczak, a właściwie jego kości, które są puste w środku i mogą przyczynić się do zadławienia. Powszechnie wiadomo, że psy nigdy nie powinny jeść czekolady, ponieważ zawiera teobrominę i kofeinę, dwa stymulanty, których psy nie mogą skutecznie metabolizować. Podobnie jest z cebulą. Nigdy nie powinna się znaleźć w psiej diecie, ponieważ zawiera disiarczek N-propylu, związek toksyczny dla psów, który może się przyczynić do uszkodzenia czerwonych krwinek.

 

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *