Karma sucha czy mokra dla psa?

Każdy właściciel czworonoga potrafi zrobić wszystko, aby był on w pełni szczęśliwy. Niezwykle ważną rolę w jego życiu odgrywa prawidłowe odżywianie. Dobra karma dla psa powinna być wartościowa oraz zawierać niezbędne witaminy i minerały. Jakie są polecane karmy dla psów?

Jaka karna dla psa.

Odpowiedź na pytanie jaka jest najlepsza karma dla psa, nie jest taka prosta. Ogromna różnorodność dostępnych na rynku karm dla psów może czasem przyprawić o zawrót głowy wielu właścicieli czworonogów. Nic zatem dziwnego, że często zastanawiają się jakie są najlepsze karmy dla psów? Na to pytanie odpowiada każdy rzetelnie przeprowadzony test karm dla psów.

Jaką wybrać karmę dla swego ukochanego zwierzaka: suchą czy mokrą? Zarówno jedna jak i druga posiada szereg szereg istotnych wad i zalet, zatem wybór właściwej w dużej mierze zależy od woli właściciela oraz upodobań czworonoga. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze karmy, warto najpierw zapoznać się z ich właściwościami.

Czym charakteryzuje się najlepsza sucha karma dla psa

Coraz więcej właścicieli psów, nie tylko ze względu na wygodę, lecz także chęć zapewnienia swojemu pupilowi pokarmu wysokiej jakości, decyduje się na podawanie mu gotowej karmy.

Dziś do najpopularniejszego pożywienia dla psa należy karma sucha. Pokarm ten jest bardzo chętnie zjadany przez większość psów, a ponadto jest bardzo łatwy do podawania. Dobra karma dla psa powinna w pełni zaspokajać zapotrzebowanie psa na białko witaminy i minerały. Obecnie dostępne są różnorodne suche karmy np. popularne i premium. Pierwsze z nich posiadają właściwą ilość białka oraz energii, a drugie posiadają znacznie więcej składników odżywczych.

Sucha karma dla psa zawiera zazwyczaj około 8-9% wody, dlatego też każdy pies potrzebuje zjeść znacznie mniej karmy suchej, niż mokrej. Karmiąc psa suchą karmą warto pamiętać o tym, aby zapewnić psu stały dostęp do świeżej wody. Dużą zaletą karm suchych jest pozytywny wpływ na uzębienie czworonoga, bowiem usuwają one podczas gryzienia skutecznie osad z zębów.

Zalety i wady mokrej karmy dla psa

Podstawowa różnica pomiędzy karmą suchą i mokrą jest taka, że ta druga posiada znacznie więcej wody, bo ponad 75 procent. Oznacza to, że aby dostarczyć swemu zwierzakowi dostateczną ilość cennych składników odżywczych, to musi on skonsumować większą ilość karmy mokrej niż suchej. Wiąże się to zatem dla właściciela czworonoga ze znacznie większym wydatkiem.

Niemniej psy, ze względu na wyjątkowo silny zmyśl węchu uwielbiają mokre karmy, które to mają dużo intensywny zapach. A dzięki dużej zawartości wody, mokra karma wpływa bardzo korzystnie na układ moczowy czworonoga. Ponadto jest ona mniej kaloryczna niż karma sucha, co jest bardzo istotne w przypadku posiadania psa ze skłonnością do otyłości.

Ranking karm dla psów – dlaczego warto się nim kierować?

Troszcząc się o zdrowie swego ukochanego pupila warto czasem przejrzeć aktualny ranking karm dla psa który to pozwala wybrać produkt wysokiej jakości. Na podstawie rankingów każdy właściciel możne określić czy dana karma jest dobra oraz bezpieczna dla jego pupila.

Każda wysoko oceniana w rankingach karma musi spełniać szereg istotnych wymagań. Dobra karma nie może bowiem zawierać sztucznych konserwantów, aromatów oraz barwników. Nie może zawierać niskiej jakości składników oraz generycznych tłuszczów zwierzęcych. Ponadto musi ona posiadać odpowiedni stosunek tłuszczu do białka tzn. 60/80 procent oraz mieć niską zawartość ziaren.

Karmienie psa karmą wysokiej jakości pomaga mu być aktywnym i wesołym przez długi okres swego życia. Każdy prawidłowo karmiony zwierzak posiada błyszczącą sierść, odpowiednią wagę oraz dobry apetyt. Warto zatem zadbać o swojego pupila i każdego dnia serwować mu w pełni zdrowe i wartościowe pożywienie.

Piły do cięcia kostki brukowej – Jeśli potrzebujesz narzędzia do precyzyjnego cięcia kostki brukowej, sprawdź naszą ofertę na piły do cięcia kostki brukowej. Nasze narzędzia są efektywne i niezawodne, co przekłada się na jakość wykonanych prac. Sprawdź ofertę na norwit.pl i wybierz odpowiedni model.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *