Karmy polecane dla małych psów

Karmy dla psów małych to specjalnie wyselekcjonowane mieszanki, które uwzględniają specyficzne potrzeby żywieniowe przedstawicieli takich ras jak shih-tzu, jamnik czy też pudel. Warto bowiem wiedzieć, że małe psy bardzo często mają bardzo wrażliwe układy pokarmowe, dlatego ważne jest, aby karma była lekkostrawna i dobrze przyswajalna. Kluczowy jest dobry skład, bez konserwantów i sztucznych składników.

Topowe karmy dla małych psów

Sprawdziliśmy asortyment sklepu zoologicznego Dlapsaikota ze zdrową żywnością dla czworonogów. Jak łatwo zauważyć, większość karm dedykowanych dla przedstawicieli małych ras jest bogata w białko i dobrze przyswajalne składniki odżywcze. Karmy powstają z surowców najwyższej jakości, a więc nie zawierają sztucznych składników, które mogą skutkować problemami trawiennymi.

Najważniejszym elementem karm dla małych psów jest mięso, które dostarcza odpowiedniej ilości białka. W karmach Naturea nie sposób znaleźć pszenicy czy też kukurydzy, które często są przyczyną otyłości u psów. Co więcej, karma Naturea zawiera probiotyki MOS i FOS, które redukują wzdęcia i gazy oraz stymulują właściwą pracę układu trawiennego. Dzięki zawartości antyoksydantów i kwasów tłuszczowych sierść twojego pupila stanie się piękna i błyszcząca.

Warta uwagi jest także karma Tribal, która powstaje w technologii tłoczenia na zimno. W toku produkcji stosuje się wyłącznie świeże mięso, które poddawane jest delikatnemu gotowaniu, dzięki czemu zachowuje wszystkie składniki odżywcze. Nie bez powodu karmy Tribal uznawane są za najmniej przetworzone karmy na świecie.

Dla małych ras polecane są karmy, które oprócz mięsa zawierają także dodatek warzywny, tak potrzebny dla prawidłowego rozwoju zwierzęcia. Warto także wspomnieć karmach Naturina, która zawiera warzywa, owoce i witaminy oraz delikatne i chude mięso. Ciekawą propozycją jest lekkostrawna karma dla psa True Hemp.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla małego psa?

W przypadku małych psów bardzo ważna jest wielkość samych krokiecików – ze zbyt dużymi cząstkami jedzenia mały psiak może sobie po prostu nie poradzić. Warto także pamiętać, że małe psy mają skłonność do tycia, wiec kluczowe jest podawanie odpowiednich porcji. Poza tym w karmie nie powinny znaleźć się soja, pszenica, kukurydza, gluten i produkty GMO. Ważna jest natomiast zawartość kwasów omega, aminokwasów i antyoksydantów.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *