Kojce dla psów – nowoczesne konstrukcje dla najlepszego przyjaciela człowieka

Psy trzymane na zewnątrz potrzebują wydzielonego miejsca, w którym czułyby się wygodnie i bezpiecznie. To zapewniają solidnie wykonane i bardzo wytrzymałe kojce dla psów – dostępne w różnych wymiarach i dopasowane do konkretnych potrzeb.

Kojec zamiast zwykłej budy

W ostatnim czasie wzrasta świadomość ludzi w kwestii potrzeb zwierząt. Dlatego coraz częściej na posesjach można zobaczyć duże i komfortowe w użytkowaniu kojce dla psów, które zastępują małe budy, a przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia czworonoga łańcuchy.

Kojec jest wydzieloną i zamkniętą przestrzenią. Umożliwia pupilowi wygodnie spędzać czas poza domem, a przede wszystkim zapewnia mu bezpieczeństwo i odpowiednie warunki. Pies ma swobodę ruchu, może się bawić, a jednocześnie zaspokoić głód i pragnienie. Konstrukcja kojca daje zwierzęciu komfortowe i suche miejsce do spania, ale też pozwala na obserwację otoczenia. To ważne, ponieważ dzięki temu zaspokaja się wszystkie podstawowe potrzeby pupila.

Ciekawe modele kojców dla psów

Propozycje D-BOX zwracają uwagę swoją różnorodnością zarówno w kwestii wyglądu samych konstrukcji, jak i pokrycia dachu, wyboru podłogi, orynnowania, karmidła, zabudowy przestrzeni pod dachem czy kolorystyki. Dzięki temu łatwo dopasować styl kojca do konkretnego miejsca, ale przede wszystkim do potrzeb.

Kojce pojedyncze dla psów – www.box4dog.pl

Kojce dla mniejszych ras mają nieco węższy rozstaw szczebelków, co uniemożliwia wydostanie się psów na zewnątrz. Z kolei konstrukcje dla większych i silniejszych zwierząt są wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, aby zapobiec rozginaniu szczebli.

Kojce dla psów pojedyncze idealnie nadają się do trzymania w komfortowych warunkach jednego pupila. Dostępne są ponadto konstrukcje podwójne i szeregowe. Te ostatnie sprawdzają się dla hodowców i w schroniskach. Oczywiście kojce spełniają wszelkie wymogi prawne w zakresie wielkości. Mają przyjazną dla czworonoga konstrukcję podłogi z drewna sosnowego lub modrzewiowego, co zapewnia mu ciepło w okresie zimowym i przyjemny chłód latem. Zadaszenie chroni zarówno przed opadami atmosferycznymi, jak i palącym słońcem. Dzięki odpowiedniemu wzmocnieniu nie trzeba się też obawiać, że zalegający śnieg mógłby doprowadzić do uszkodzenia dachu.

Uwagę zwracają niezwykle wygodne obrotowe panele karmienia z blokadą na miski, co zapobiega wysypywaniu karmy, a zarazem pozwala dawać psom jedzenie bez konieczności wchodzenia do kojca. Drzwi otwierają się do wewnątrz, a dzięki temu nie ma ryzyka ucieczki pupila, ale jest to też ochrona dla ludzi w razie agresywnego zachowania psa.

Dostępne są także wyjątkowo funkcjonalne modele kojców z drewutnią lub z pomieszczeniem gospodarczym. A dla hodowców psów idealnym rozwiązaniem okazują się kojce z porodówką.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *