Labrador czekoladowy – hodowla

Labrador Czekoladowy – hodowla psów rasowych, zarejestrowana i dbająca o czworonogi, daje pewność, że zwierzak będzie się zdrowo rozwijał. Jest możliwość uzyskania informacji o rodzicach, żywieniu i pielęgnacji psiaka.

Jaki jest Labrador Retriever?

Labrador Retriever to jedna z najpopularniejszych ras na świecie. Pies jest przyjazny, towarzyski, życzliwy oraz lojalny wobec właścicieli. Doskonale odnajduje się w każdej rodzinie, ale też w każdym towarzystwie. Można go zabierać ze sobą, bo ma łagodną naturę. Zwierzę zaliczane jest do inteligentnej rasy, bo szybko uczy się poleceń i chętnie współpracuje z ludźmi. Jeśli ktoś poszukuje psa przewodnika, to Labrador Retriever będzie doskonałym wyborem. Decydując się na labradora trzeba mu zapewnić aktywność fizyczną, by mógł się wybiegać. Osoba decydująca się na Labradora powinna posiadać dom z ogrodem czy działkę rekreacyjną, bo spacery nawet kilka razy dziennie, nie zaspokoją jego naturalnych potrzeb.

Labrador często pełni służbę w policji i ratownictwie, ze względu na dobry węch i wytrwałość. Ponadto charakteryzuje się pracowitością, więc może być wsparciem przy wykonywaniu różnych zajęć, podobnie jak to miało miejsce w danych czasach, kiedy pomagał rybakom podczas łowienia ryb, farmerom czy leśnikom. Był też psem myśliwskim, bo doskonale sprawdzał się polowaniach. Warto wybrać z hodowli Labradora Retrievera, bo będzie wspaniałym przyjacielem, również dla dzieci.

Labrador czekoladowy – hodowla

Aby założyć hodowlę Labradorów czekoladowych trzeba mieć przede wszystkim pasję. Konieczne jest bowiem zaangażowanie, ale również wiedza na temat rasy, jak i odpowiednie warunki. Planując nabycie psa, jakim jest labrador czekoladowy, hodowla Athemi jest dobrym wyborem, bo miejsce jest pełne miłości oraz szacunku do zwierząt. Właściciele dbają nie tylko o szczeniaki, ale też o dorosłe psy. Swoją pracę wykonują z zamiłowaniem. Psy niezależnie od wieku są zdrowe i zadbane, ponieważ opieka sprawowana jest na najwyższym poziomie. Można zgłosić się po Labradora czekoladowego z pierwszego miotu lub mającego kilka tygodni.

Wybory co do zakupu psa nie należą do najłatwiejszych, bo młody zwierzak wymaga szczególnej troski i przyzwyczajenia do pewnych nawyków. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, warto odwiedzać upatrzonego psa. Dobrze, gdy hodowca przekaże wszystkie informacje rodzicach i udzieli jak najwięcej porad dotyczących żywienia i wychowania Labradora czekoladowego. Jeśli pojawi się problem, hodowca powinien poszukać rozwiązań. Faktem jest, że pies staje się częścią rodziny i należy o niego dbać. Każda rasa ma inne wymagania dotyczące diety i aktywności fizycznej, dlatego potrzebna jest wiedza na ten temat, żeby pupil zdrowo się rozwijał.

Żywienie Labradora Retrievera

Żywienie ma podstawowe znaczenie dla zdrowia i kondycji Labradora Retrievera. Gotowa karma nie pokrywa zapotrzebowania na energię, z tego względu, że potrzebuje surowego mięsa, które zawiera białko odzwierzęce, odpowiedzialne za zdrowe mięśnie. Tłuszcze z kolei dostarczają energii. Należy dostarczać psu witamin, minerałów i błonnika, które występują w warzywach i owocach.

Wyklucza się natomiast nadmiar węglowodanów, od których Labradory przybierają na wadze. Dieta musi być dobrana nie tylko do wieku psa, ale też jego fizycznej aktywności. Dwa posiłki dziennie są wystarczające dla tej rasy. Należy unikać podawania nadmiaru przekąsek, by nie miał nadwagi. Nie jest wskazana czekolada! Konieczne jest kontrolowanie wagi, by w razie potrzeby, zmienić dietę.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *