Lokalizator GPS dla psa – bezpieczeństwo i wygoda w czasie codziennych spacerów

GPS dla psów to wygoda dla właściciela i bezpieczeństwo pupila podczas spacerów. Nie tylko pozwala zlokalizować i odnaleźć zagubionego pupila, ale większość urządzeń tego typu jest wyposażona w szereg innych przydatnych funkcji. GPS dla psów to zestaw zawierający obrożę i lokalizator z funkcją śledzenia oraz tresury. Poznaj zalety korzystania z lokalizatora dla psa.

Dlaczego GPS dla psów jest niezastąpiony podczas spacerów?

Pies w wieku od 4 do 8 miesięcy wchodzi w kolejny etap rozwoju. Przestaje być szczeniakiem i powoli wkracza w dorosłość. Najczęściej w tym okresie ciekawy świata pupil zaczyna uciekać, mimo że wcześniej nigdy tego nie robił. Podczas spokojnego spaceru zrywa smycz lub wybiega przez otwarte drzwi na oślep, nie reagując na komendy właściciela. Etap ucieczki u każdego czworonoga przebiega inaczej, ale skutek zawsze jest taki sam – poszukiwania pupila, przeczesywanie pobliskiego parku lub całego osiedla. Obroża z GPS-em pozwala na bieżąco śledzić trasę samowolnych spacerów i bez stresu odnaleźć czworonoga. Pełen zakres obroży znajdziecie pod tym adresem:

Na czym polega tresura z elektroniczną obrożą dla psów?

Większość GPS dla psów posiada funkcję tresury i komunikowania się na odległość z czworonogiem. Obroża jest połączona z lokalizatorem, na którym możemy włączyć trzy różne bodźce odczuwane przez psa: świetlny, dźwiękowy lub wibrację. Dzięki natychmiastowej reakcji na niewłaściwe zachowanie, pies po kilku lub kilkunastu razach zaczyna kojarzyć zachowanie z określonym bodźcem. Dzięki obroży sparowanej z lokalizatorem można szkolić psa nie wstając z fotela czy leżaka ogrodowego. Tresurę warto zacząć już pomiędzy 12 a 16 tygodniem życia, kiedy szczeniak zaczyna ustalać swoją pozycję w grupie (rodzinie). Jest to również czas, kiedy psu rosną zęby i zaczyna wszystko gryźć. Oprócz odpowiednich zabawek (gryzaków) trzeba wyznaczać pupilowi granice i za każdym razem reagować na gryzienie niewłaściwych przedmiotów. Szkolenie psa na tym etapie jest bardzo pracochłonne i czasochłonne. Obroża z funkcją tresury jest wówczas niezastąpionym pomocnikiem.

Ponadto jest to urządzenie, dzięki któremu można się komunikować na odległość z już wyszkolonym psem, poprzez emitowanie przez obrożę określonych (wcześniej wyuczonych) bodźców. Niektóre modele GPS dla psów są wyposażone w funkcję wirtualnego ogrodzenia, która umożliwia ograniczenie terenu, po którym pies może się poruszać. Kiedy pupil zbliża się do granicy, otrzymuje wcześniej ustalony bodziec, który działa jak komenda: „wróć”. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się na nieogrodzonych posesjach lub w przypadku czworonogów, dla których ogrodzenie nie stanowi przeszkody.

Jak wyeliminować uporczywe szczekanie, wycie, atakowanie ludzi i zwierząt?

Atakowanie innych zwierząt czy ludzi to kolejny problem, który można szybko wyeliminować dzięki wielofunkcyjnej obroży GPS. Niektóre psy uporczywie szczekają na widok każdego człowieka, innego psa, kota, ptaka czy wiewiórki. Podczas takiego głośnego szczekania żadne komendy głosowe najczęściej nie działają, gdyż szczekający pies ich nie słyszy, wówczas doskonale sprawdza się sygnał świetlny lub wibracja, podobnie jak w przypadku wycia.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *