Małe psy – rasy do mieszkania

Pies powinien być pełnoprawnym członkiem rodziny. To przyjaciel, który obdarza swoich bliskich niebywałą bezwarunkową miłością i zaufaniem. Niezależnie od warunków, pies będzie trwał przy człowieku. Są jednak rasy, które są predestynowane do przebywania w mieszkaniu i nie mogą przebywać na stałe na dworze.

Jaki pies do mieszkania?

Tak naprawdę nie ma utartej ścieżki, jaki pies może mieszkać w mieszkaniu. Wszystko zależy od czasu, jaki poświęci się swojemu pupilowi. Niektóre rasy potrzebują odpowiedniej dawki ruchu. Husky mogą przebywać w mieszkaniu pod warunkiem, że właściciel zadba o codzienne długie spacery. Choć są rasy, które zdecydowanie lepiej czują się na dworze, np. Owczarek Podhalański, każdemu trzeba zapewnić ciepłe schronienie, przynajmniej na zimę. W małym mieszkaniu doskonale czują się miniaturowe rasy psów. Jeśli nie ma się wystarczająco dużo miejsca, lepiej nie decydować się na dużą rasę. Jeżeli nie ma się ochoty na sprzątanie sierści z kanapy czy ubrań, to warto zdecydować się na rasę, która posiada włosy, np. Maltańczyka. Jednak tutaj należy pamiętać, że takie pieski nie posiadają podszerstka więc, kiedy wychodzą na spacer, potrzebują dodatkowej ochrony w postaci ubrania.

Psy rodzinne i psy do towarzystwa

Wspomniany Maltańczyk jest doskonałym psem rodzinnym. Wszystko pragnie robić ze swoim właścicielem i wbrew pozorom, mimo małych rozmiarów nie jest kanapowcem i potrzebuje dużo ruchu. Uwielbia zabawę z właścicielem, jednak niezbyt nadaje się do rodzin z bardzo małymi dziećmi, gdyż jest to piesek bardzo delikatny, a małe dzieci mogą nieświadomie zrobić mu krzywdę. Jest to rasa, która często cierpi na lęk separacyjny, stąd zwykle trzeba go wszędzie brać ze sobą lub zostawiać pod dobrą opieką. Jednak jeśli chcemy psa cichego, który mało szczeka, to na pewno nie jest to Maltańczyk. Do mieszkania w bloku nada się mało szczekliwy pies rasy Besenji. Kolejnym psem do towarzystwa jest Bolończyk, który nie preferuje dużej ilości ruchu, dlatego nadaje się dla osób starszych. Dla domów z dziećmi doskonale sprawdzi się West Highland White Terrier. Jest on przyjazny, wesoły i odporny. Uwielbia też zabawę z dziećmi. Oczywiście należy uczyć dzieci odpowiedniego i delikatnego traktowania zwierzaka. Również popularną rasą jest York, jednak pomimo, że to pies rodzinny nie sprawdzi się w przypadku małych dzieci. Również Shih tzu to rasa uwielbiająca dzieci, choć doskonale dopasuje się zarówno do rodzin aktywnych, jak i osób starszych.

Warto wiedzieć, że każdy pies może być doskonałym psem rodzinnym, wystarczy obdarzyć go dużą dawką miłości, a będzie on naszym wiernym przyjacielem.

Jeśli szukasz karmy dla psa mojamiska.pl to znakomite miejsce na zakupy. Karmy dla psów dużych i małych. Jeśli Twój pies ma alergię u nas skomponujesz mu karmę.

psieproblemy Autor

Komentarze

    pieski

    (28 czerwca 2018 - 19:41)

    Dobra robota! Trzymaj tak dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *