Mój pies nie chce nosić ubrań

Zrobiło się bardzo zimno i martwisz się o swojego czworonoga? On jednak odmawia noszenia ubrań dla psów. Co teraz zrobić? W psiej garderobie leżą nieużywane sweterki – miękkie z owczej wełny i wypełnione puchem kurteczki. Nie martw się. Z naszymi poradami Twój pies polubi noszenie odzieży.

Mój pies nie chce nosić ubrań

To naprawdę spory problem jeśli masz psa z krótką sierścią a temperatury są ujemne. Zmuszanie psa do noszenia ubranek może go jeszcze tylko bardziej do tego zniechęcić. Jeśli na się będziesz je zakładać psu, może się tak stać, że zacznie on je niszczyć. Jak przekonać psa do ubranek?

Nie zmuszaj swojego psa do noszenia ubranek

Chociaż zima jest ciemna, długa i mroźna, jest to pora roku, którą docenia wielu ludzi i zwierzęta. Podczas zimy klimat zmienia się drastycznie i musimy chronić zarówno siebie, jak i nasze psy przed silnym zimnem.

To z pewnością trudne, bo gdy na dworze trzaska mróz, a Twój pies nie chce ubrać kurteczki pęka Ci serce. Co powinieneś zrobić?

Ubranko zimowe dla psa – niektóre zwierzaki je kochają!

Wiele psów uwielbia rozgrzewające swetry i kurtki, gdy na dworze jest zimno. Na szczęście dla tych, co nie lubią się ubierać stosunkowo łagodne zimy, które mamy w dużej części Polski, są odpowiednie dla psów krótkowłosych. Zwykle nie jest zimniej, niż pies może znieść normalny spacer, nawet bez ocieplającego ubranka. Ubranko zimowe dla psa może być więc zakładane naprawdę bardzo okazjonalnie.

Ważne jest, aby pies był utrzymywany w ruchu podczas spaceru, aby nie stać nieruchomo przez dłuższy czas. Przy naprawdę silnym mrozie być może trzeba będzie trochę ograniczyć spacery.

Oznaki, że pies marznie:

  • ogon zawinięty między nogami,
  • spuszczone uszy,
  • trzęsie się jego całe ciało,
  • zagryzanie zębów,
  • pies nie wydaje się chętny do chodzenia i jest blisko Ciebie,
  • podnosi łapy i chodzi na trzech nogach.

Jak przyzwyczaić psa do noszenia ubranek?

Przyzwyczajenie psa do noszenia ubranek wymaga wiele cierpliwości. Pamiętaj, nie rób niczego na siłę i nagradzaj psa wtedy, gdy nosi swoje ubranko.

Dobrze jest lekko przegłodzić psa przez jeden dzień. Następnie założyć mu ubranko i dać od razu smakołyk. W ten sposób pies skojarzy sobie noszenie ubranka z czymś przyjemnym – jedzeniem lub smakołykami. Zaczynaj od krótkiego noszenia ubranek zimowych dla psa i wydłużaj ten czas stopniowo (ćwiczcie w domu by pies czuł się komfortowo).

Pamiętaj też o tym, by wybierać odpowiednio dopasowane ubranka dla psów. Zawsze dokładnie zmierz psa i sprawdź rozmiary w sklepie.

Utrzymuj psa w cieple i suchości – weź ręcznik na spacer gdy pada

Nawet jeśli nie jest zimno, może padać. A mokra sierść nie jest zabawna ani dla Ciebie, ani dla psa – zwłaszcza gdy już wejdziesz z nim do windy czy domu! Mokra sierść, która nie jest odpowiednio wysuszona, może również spowodować zagrzybienie skóry psa. Zapobiegaj problemom, nosząc kurtkę przeciwdeszczową na spacery lub przygotowując się w domu przed spacerem zabierając ze sobą ręcznik.

Ręcznik jest dobrym rozwiązaniem dla psów, które nie chcą nosić ubranek. Wycierasz go przed drzwiami. Możesz spróbować zakładać psu pelerynę lub zacząć od noszenia szelek.

Chroń łapy swojego psa – skarpetki i buty dla psów

Niektóre psy zimą marzną na łapach. Ponadto sól drogowa może podrażniać opuszki i powodować dyskomfort u niektórych psów. Zawsze dokładnie myj i osuszaj łapy psa po każdym spacerze i sprawdzaj podeszwy. Jeśli wydają się suche, użyj maści na łapy, która łagodzi dyskomfort lub wazeliny. Maść działa również zapobiegawczo przeciwko infekcjom.

Jeśli zauważysz, że Twój pies nie chce chodzić na wszystkich łapach po śniegu, odpowiednie będą dla niego buty dla psa. Buty mogą wymagać trochę przyzwyczajenia, ale przy odrobinie praktyki zwykle idzie genialnie i o wiele lepiej niż z noszeniem ubranek.

 

 

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *