Mokra karma dla psa – wybierz polskiego producenta!

Prawidłowe żywienie psa jest kluczowe, aby zapewnić mu zdrowie i długie życie. Wybierając karmę, trzeba więc zwrócić uwagę, czy ma ona dobry skład i zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju psa. Jaka mokra karma dla psa najlepiej się sprawdzi?

Kupując karmę dla psa, nie możemy zdawać się na przypadek. Wybór taniej karmy z marketu nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ma ona kiepski skład i nie wpływa pozytywnie na zdrowie pupila. Warto więc wybrać polskiego producenta, który oferuje karmy mokre z dobrym składem. Duży wybór smaków sprawia, że każdy pupil znajdzie tu coś dla siebie.

Jak wybrać dobrą karmę mokrą dla psa?

Zarówno karma mokra, jak i sucha musi zaspokajać zapotrzebowanie psa na składniki odżywcze. Dlatego skład karmy jest najważniejszy czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu. Wiele osób wybiera karmy suche, ponieważ są praktyczne i łatwe w przechowywaniu. Jednak zawierają one zwykle dużo zbóż, których mokre karmy mają niewiele. Trzeba pamiętać, że układ pokarmowy psa przystosowany jest do trawienia pożywienia, które jest bogate głównie w białko zwierzęce. Karma dla psa musi więc składać się przede wszystkim z mięsa. Zawartość świeżego mięsa powinna wynosić co najmniej 50%. Ważnym składnikiem są też tłuszcze, ponieważ są one elementem prawidłowo zbilansowanej diety. W składzie karmy muszą też znaleźć się witaminy i składniki mineralne. Karmy, które znajdziemy w marketach, zwykle nie spełniają tych kryteriów. Chodzi tu zarówno o zakup karmy suchej, jak i mokrej. 

Warto więc postawić na mokrą karmę dla psów dorosłych, szczeniąt i seniorów wyprodukowaną przez polskiego producenta. Mokra karma dla psa Koema zawiera ponad 90% polskiego mięsa i bulionu. Jest ona uzupełniona o składniki mineralne, warzywa, nasiona i oleje. Nie ma tu żadnych zbędnych wypełniaczy. Skład karmy został opracowany przez specjalistów i jest zgodny z wytycznymi FEDIAF, dzięki czemu masz pewność, że podajesz karmę mokrą, która zapewni Twojemu psu wszystko, czego potrzebuje. Jeśli chcesz zadbać o prawidłowe żywienie swojego psa, mokre karmy Koema znajdziesz na stronie: https://koema.pl/kategoria/dla-psa/karma-mokra-dla-psa/

 Najlepsza mokra karma dla psa – dlaczego warto ją podawać?

Na rynku znajdziemy zarówno mokre, jak i suche karmy dla psów. Te pierwsze są najczęściej wybierane dla psów małych ras, które są bardziej wybredne i karmy mokre lepiej im smakują. W przypadku większych psów często wybierane są karmy suche, które są bardzo praktyczne, ponieważ łatwo je przechowywać i podawać. Jednak nawet podając psu karmę suchą, warto wzbogacić ją o karmę mokrą, która będzie ciekawym urozmaiceniem diety czworonoga. Należy pamiętać, że wilgotność karmy suchej jest znacznie niższa, niż ma to miejsce w przypadku karmy mokrej, która w 70% składa się z wody. 

Psy potrzebują do życia duży wody i to w niej rozpuszczają się niektóre witaminy. Podając wyłącznie karmę suchą, musimy zadbać, aby pies przyjmował odpowiednią ilość płynów. Z kolei w przypadku karmy mokrej już sam posiłek dostarcza mu dużo wody, dzięki czemu zadbanie o zbilansowaną dietę jest dużo łatwiejsze. Woda pozwala też na lepsze przyswajanie pokarmu, dlatego mokra karma dla psa to lepszy wybór niż karma sucha. Mokra karma jest też lepiej przyswajalna i dużo smaczniejsza niż sucha. Można mieszać ją z karmą suchą, aby poprawić apetyt pupila. Wysoka zawartość mięsa i bulionów w karmach Koema i składniki pochodzące od polskich rolników to najlepszy wybór dla Twojego psa.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *