Najlepszy pies do mieszkania w bloku

Marzysz o czworonożnym przyjacielu? Co Cię powstrzymuje? Jeśli problemem jest mieszkanie w bloku, które dodatkowo charakteryzuje się niewielkim metrażem, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jest kilka ras psów, które doskonale radzą sobie w takich warunkach. Potrzebują niewiele miejsca, a podwórko wcale nie jest im do szczęścia potrzebne. Wystarczy, że będziesz pamiętał o codziennej dawce spacerów i obdarzysz je miłością, a one z pewnością odwdzięczą się tym samym.

Mieszkanie na niewielkim metrażu bez dostępu do własnego ogródka wcale nie oznacza, że musisz zrezygnować z marzeń o psie. Wbrew powszechnym opiniom niektóre psy czują się w mieszkaniu w bloku bardzo szczęśliwe. Trzeba jednak wiedzieć, jaką rasę wybrać, by nie narobić kłopotu zarówno zwierzęciu, jak i sobie. Kiedy już adoptujemy czworonoga, przychodzi czas na naukę. Warto nauczyć go, co wolno, a czego nie wolno robić w mieszkaniu. Im wcześniej zaczniemy taki trening, tym lepiej dla nas, psa no i oczywiście sąsiadów. Zacznijmy jednak od początku.

Rasy psów idealne do mieszkania w bloku

Zamiast biadolić, że z powodu mieszkania w bloku nie możesz mieć psa, poznaj rasy, którym doskonale odpowiadają takie warunki. Wśród nich jest chihuahua – najmniejszy pies świata. Mały rozmiarem, ale nie charakterem. To żywy piesek o dużym temperamencie. Z nim z pewnością nie będziesz się nudzić. Lubi towarzystwo swojego pana i wspólne spędzanie czasu na zabawach oraz spacerach. Chętnie się uczy, dlatego szkolenie z pewnością przejdzie śpiewająco. Niestety nie zawsze dobrze znosi samotność.

W mieszkaniu dobrze sprawdzi się też mops. To bardzo pogodny i przyjazny piesek. Jest raczej spokojny i w przeciwieństwie do wielu innych ras nie potrzebuje dużo spacerów. Jest doskonałym kompanem dzieci, pod warunkiem, że te traktują go odpowiednio. Dobrze znosi towarzystwo innych pupili, także odmiennych gatunków. Najważniejsze dla mopsa to być blisko swojego pana.

Warto wspomnieć jeszcze o cavalier king charles spaniel. To nieduży pies o umiarkowanym temperamencie. Podobnie jak mops może być wychowywany razem z dziećmi. Jest łagodny, spokojny, cierpliwy. Nie lubi przebywać sam, za to chętnie spędza czas ze swoim panem. Doskonale czuje się zarówno w domu, gdzie pretenduje do miana kanapowca, jak i na długich spacerach. Jego ogromną zaletą jest to, że jest raczej cichy, dlatego nie przeszkadza szczekaniem sąsiadom.

Jak nauczyć psa mieszkać w bloku?

Zanim zdecydujesz się na psa, pamiętaj, że będziesz musiał wygospodarować w mieszkaniu miejsce na jego legowisko. Pościele różnych rozmiarów i rodzajów dostarcza sklep zoologiczny online SklepZoologic.pl. Oprócz legowiska potrzebna będzie też miska na wodę oraz karmę, odpowiednia karma, szelki, smycz oraz zabawki dla psa. Jeśli lista niezbędnych rzeczy jeszcze Cię nie przeraziła, możemy przejść do konkretów i zastanowić, jak przyzwyczaić pupila do mieszkania w bloku.

Przede wszystkim warto nauczyć go zostawać w domu pod nieobecność właściciela. Piesek będzie się dobrze zachowywał w mieszkaniu, jeśli zaczniemy go tego uczyć już od najwcześniejszego dzieciństwa. Im szybciej rozpoczniemy taki trening i mniej będzie traumatycznych przeżyć z tym związanych, tym lepiej. W tym czasie można pieskowi pozostawić zabawkę, która zaabsorbuje jego uwagę.

Sporym problemem jest też niszczenie przez szczenięta mebli i pozostawionych przez właścicieli rzeczy. Tak najczęściej zachowują się psiaki, którym poświęca się zbyt mało uwagi. Zmęczony zdrową zabawą piesek, zamiast niszczyć, położy się raczej spać.

Pies w bloku to spory obowiązek i duża odpowiedzialność. Nie mniej jednak jest też doskonałym kompanem, motywuje nas do codziennej aktywności i ponad wszystko obdarza swoją miłością. Dlatego, jeśli naprawdę pragniesz przygarnąć pieska, niewielki metraż (o ile oczywiście wybierasz spośród odpowiednich ras) nie powinien być tu przeszkodą.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *