Najpopularniejsze rasy psów w Polsce i na świecie

Od zawsze mówi się, że pies, to najlepszy przyjaciel człowieka. Obdarowują nas bezgraniczną i bezinteresowną miłością. Prawie każdy z nas kocha czworonogi i większość z nas marzy o posiadaniu psich przyjaciół. Jest jednak ich tyle do wyboru, że ciężko zdecydować się na jednego. Istnieje jednak kilka istotnych spraw, o których warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na jednego z nich. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jakie główne cechy charakteru posiada dana rasa psa. Musimy liczyć się z tym, że nie tylko walory wizualne i wielkość psa jest ważna przy jego wyborze. Istnieje jednak kilka najpopularniejszych ras psów, które przodują na świecie. Jakie rasy psów są najczęściej wybierane jako towarzysze codzienności?

Owczarek niemiecki

Od lat owczarki niemieckie są jedną z najbardziej sławnych ras psów we wszystkich rankingach popularności. Te psy potocznie nazywane są wilkami i charakteryzują się niesłychanie dużą wszechstronnością. Świetnie sprawdzają się jako tropiciele, ratownicy oraz jako pies asystent dla osób niepełnosprawnych. Mimo, że są to psy, które dosyć długo dojrzewają, to jednak jest warto czekać. Bardzo często są to psy pracujące. Pomagają w wojsku, policji oraz w wielu innych służbach mundurowych. Kiedy dobrze wychowa się tą rasę psa, będzie on pewny siebie, odważny, a także mądry i zdyscyplinowany. Wszystko jednak wymaga pracy. Długiej i sumiennej pracy, dlatego wybierając tę rasę psa, musimy zdawać sobie z tego sprawę.

Yorkshire terier

Rasy psów są różne – duże, małe, średnie. Królującym psem w kategorii ras małych zdecydowanie jest yorkshire terier. Jak na teriera przystało – w małym ciele, wielki duch. Tak samo jest u yorkshirerów. Jest to ogrom energii zamknięty w malutkim ciele. Mimo, że są tak małe, są niezwykle odważne, pewne siebie i potrafią się stawiać swoim właścicielom. Poza tym mają tak ogromnego ducha walki i są tak zacięte, że bez problemu stawiają się znacznie większym od siebie psom. Ta rasa jest niezwykle charakterna i bardzo często próbują dominować swoich właścicieli, dlatego potrzebny jest im właściciel, który będzie konsekwentny.

Sznaucer

Jest to kolejna rasa psów, która jest bardzo popularna. Te psy pojawiają się w 3 różnych wielkościach i odmianach. Możemy wybrać sznaucera miniaturowego, średniego i już coraz rzadziej spotykanego olbrzyma. Sznaucer miniaturowy jest najmniejszy, jak sama nazwa o tym mówi. Jest bardzo żywotny, czujny oraz nieustraszony. Następne są sznaucery średnie, które są troszkę spokojniejsze od sznaucerów miniatur, ale zdecydowanie bardziej pobudliwe od sznaucerów olbrzymów. Największe z tych psów są zdecydowanie najspokojniejsze, lecz bardzo ciekawe świata i odważne. Każdy ze sznaucerów jest bardzo inteligentny, lojalny, a także ma bardzo silny charakter. Często zdarza się, że próbują dominować i są dość temperamentne. Bardzo chętnie się bawią, dlatego dobrze sprawdzają się w domach, w których są dzieci, dodatkowo są ogromnymi pieszczochami i uwielbiają wylegiwać się na kanapach.

Golden retriever

Goldeny bardzo często mylone są z labradorami, ponieważ są nieco podobne z wyglądu i mają podobny rozmiar. Różni je jednak kilka charakterystycznych cech. Goldeny mają złotą, długą i falowaną sierść, zupełnie przeciwnie do labradorów. Poza tym są zdecydowanie od nich wrażliwsze. Ta rasa psów jest niezwykle opiekuńcza i bardzo mocno dostosowuje się do swojego opiekuna. Bardzo mocno potrzebują towarzystwa swojego opiekuna i jego uwagi. Można powiedzieć, że ta rasa nie ma praktycznie nigdy żadnych odruchów agresywnych, za to są niezwykle przyjacielskie i cierpliwe. Świetnie sprawdzają się dla rodzin z dziećmi, ponieważ uwielbiają takie towarzystwo, jednak zdecydowanie nie nadają się na psy stróżujące.

Każdą rasę psów charakteryzują jakieś konkretne cechy, musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie rasy psów wymagają odpowiedniego szkolenia od pierwszych dni życia. Z tego powodu tak ważne jest, by mieć na ten temat jakiekolwiek pojęcie, nawet zanim zdecydujemy się na psa. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii, odwiedź tę stronę internetową i znajdź wszystko co będzie Ci potrzebne: https://psiedszkole.pl/category/rasy-psow/

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *