Oczyszczacz Powietrza

Zanieczyszczone powietrze, szczególnie w dużych miastach, to bardzo duży problem. Najmocniej narażone są dzieci, osoby starsze, alergicy oraz wszyscy, którzy cierpią na schorzenia układu oddechowego. Oczywiście kwestia zdrowotna to jedno, a degradacja środowiska to druga ważna sprawa, o czym najlepiej wiedzą ekolodzy.

Troska o zdrowie

Oprócz polityki proekologicznej jest jeszcze kilka sposobów na to, aby na co dzień skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Przede wszystkim można zaopatrzyć się w dobrej jakości maseczki na twarz, w których spacer czy trening są o wiele bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Zaopatrzone w odpowiednie filtry, oczyszczają powietrze dostające się do układu oddechowego, dlatego przebywanie na zewnątrz jest bezpieczniejsze. W tego typu maseczkach znajdują się filtry HEPA, węglowe lub ich połączenie. Im bardziej zaawansowana maska, tym większa jest jej cena. Ale na zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego dobrej jakości zabezpieczenie dróg oddechowych to kluczowa sprawa.

Warto też zainstalować w smartofonie aplikacje informujące o poziomie zanieczyszczenia, wtedy cały czas można monitorować jakość powietrza i odpowiednio reagować. Jeśli stężenie pyłów jest bardzo duże, wtedy lepiej zostać w domu, a na pewno nie planować żadnej wzmożonej aktywności w lesie czy w parku. Nie zaszkodzi też, a na pewno pomoże, ustawienie w pokoju roślin oczyszczających powietrze, np. aloes, bluszcz pospolity, eukaliptus czy skrzydłokwiat.

Oczyszczacze powietrza – niezastąpione i niezawodne

Jeśli w powietrzu zawieszone są szkodliwe dla zdrowia i środowiska pyły, to są one i w domu, choć w mniejszym stężeniu. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup dobrej jakości oczyszczacza powietrza. Są to sprzęty o różnej wielkości i stopniu zaawansowania, ale każdy z nich mniej lub bardziej skutecznie eliminuje obecność szkodliwych pyłów.

Jeśli kupimy świetnej jakości oczyszczacz, to jakość powietrza w domu stanie się idealna. W takim urządzeniu znajdują się różne filtry podobnie jak w maseczkach antysmogowych.

Węglowe – usuwają lotne związki organiczne m.in. benzopirey

Wodne – czynnikiem filtrujacym jest woda, ale trzeba przyznać, że ich stopień skuteczności jest raczej niski

Elektrostatyczne- radzą sobie świetnie z mikropyłami PM 2.5 i PM 10.

Ftokatalityczne – eliminują alergeny wirusy i bakterie

HEPA – Bakterie, wirusy i mikropyły PM2.5 za pomocą tego filtra zostaną skutecznie usunięte.

Węglowe+HEPA – prawdopodobnie najlepsza forma oczyszczania powietrza ze względu na wychwytywanie nawet maleńkich drobinek pyłu i zanieczyszczeń

Oczyszczacz, ale jaki?

Kupując oczyszczacz powietrza, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Kluczowa jest przede wszystkim jego wielkość i moc, bo nie zawsze każdy sprzęt, nawet najlepszej firmy, będzie w stanie powietrze w mieszkaniu o dużym metrażu. Dlatego też lepiej robić zakupy w sklepach o ugruntowanej pozycji na rynku, które mogą zaoferować wiele rodzajów filtrów o różnych parametrach. Warto zerknąć choćby do oferty tej firmy: https://decofire.pl/dom-i-wnetrze/oczyszczacz-powietrza, aby porównać dobrej jakości sprzęty i zobaczyć jak wiele ciekawych rozwiązań można zastosować w swoim domu. Znajdziemy tam m.in.:

Oczyszczacz powietrza Airdog X5

Wiele informacji na jego temat można odszukać pod tym linkiem. Jeśli marzy się komuś ciche i wydajne urządzenie za niewygórowaną cenę, to ten wyjątkowy sprzęt spełni jego oczekiwania. Używanie go to czysta przyjemność. Nie potrzeba wymieniać filtrów na nowe, ale wystarczy wyjąć kasetę filtrującą i umyć pod bieżącą wodą czy w zmywarce. Po takim zabiegu filtr będzie wyglądał jak nowy. Airdog X5: https://decofire.pl/dom-i-wnetrze/oczyszczacz-powietrza/oczyszczacze-powietrza-airdog usuwa skutecznie takie zanieczyszczenia jak pyły PM10, PM2.5, wirusy, bakterie oraz alergeny. Pod względem designu jest również bardzo dobrze. Zgrabny i elegancki. Można nim sterować a pomocą aplikacji, dlatego jakość powietrza jest stale monitorowana bez zbędnego wysiłku.

Kolejna propozycja zakupowa to bardzo dobrej jakości filtry LIFAair: https://decofire.pl/dom-i-wnetrze/oczyszczacz-powietrza/oczyszczacze-powietrza-lifaair. Radzą sobie świetnie ze wszelkimi pyłami, alerganami, wirusami i bakteriami, dzięki czemu można mówić o ich wyjątkowej niezawodności. Niektóre z nich montuje się na ścianie, posiadają stację pomiarową i oprócz filtracji oddają świeże i czyste powietrze. Modele zaopatrzone w system filtracji 3D mają tryb sterylizacji UV, co pozwala na samodzielne oczyszczanie przez urządzenie osadzonych na filtrach pyłów mikrobiologicznych. Tego typu oczyszczacze są bardzo ciche, energooszczędne i mają wbudowany jonizator.

Generalnie kupując urządzenie czyszczące powietrze, należy zwrócić uwagę na zakres funkcji i moc urządzenia. Ważny jest także kolor obudowy oraz gabaryty, bo nie do każdego mieszkania będzie pasowało każde urządzenie. Dobry research oczyszczaczy na rynku można zrobić wchodząc na podaną wyżej stronę sklepu, ale też śledząc fora tematyczne i artykuły na temat tego typu sprzętu.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *