Odpowiedni kojec dla psa – co warto wiedzieć?

Przygarnięcie czy zakup psa to zdarzenie znaczące, gdyż do rodziny dołącza jej nowy członek, o którego trzeba dbać. Należy postarać się nie tylko o dobrej jakości karmę i zabawki na czas rozgrywki, ale i o odpowiednie miejsce – nie tylko o przestrzeń, ale też kojec, w którym zwierzę będzie czuło się bezpiecznie.

Kojec odpowiedni dla Twojego psa

Przyjęcie pod swój dach czworonożnego przyjaciela wiąże się ze stworzeniem mu odpowiednich warunków do życia. Jeżeli pies ma spędzać swój czas na dworze i w tym celu myśli się o zakupie kojca – lub też jego budowanie, jeżeli jest się typem majsterkowicza – należy wiedzieć, jaki będzie dla niego odpowiedni.

Głównym wyznacznikiem jest zmierzenia psa w kłębie. W zależności od wyniku należy szukać kojca odpowiedniej wielkości. Ta informacja pozwoli podczas zakupów skupić się na wyborze odpowiedniego kojca, w którym pies będzie miał możliwość poruszania się i poczucie bezpieczeństwa. Dla psów o kłębie poniżej 50 cm kojec powinien mieć powierzchnię nie mniejszą niż 9 m², dla tych o kłębie w przedziale 50-65 cm – nie mniejszą niż 12 m², a powyżej 65 cm w kłębie – nie mniej niż 15 m². Jeżeli natomiast w jednym kojcu miałyby przebywać dwa psy, każdy z tych wymiarów należy powiększyć o 4 m².

Decydując się na psa w kojcu na zewnątrz, należy pamiętać, że zwierzę nie powinno spędzać w nim całej doby. Ważne jest wyprowadzenie go przynajmniej dwa razy na spacer – takie działanie i zmiana otoczenia, choć na kilkanaście minut dostarczy psu dodatkowych bodźców, pozwoli też na aktywność i zabawę.

Gdzie znaleźć dobry kojec

Kojce stanowią część wyposażenia psiego mienia, nic więc dziwnego, że ich dostępność jest dość łatwa – w swojej ofercie mają je sklepy zoologiczne oraz stacjonarne i internetowe z artykułami dla zwierząt. Wśród proponowanych produktów występują kojce posiadające podwójny zatrzask, co stanowi o zabezpieczeniu przed niespodziewanym wyjściem zwierzęcia. Często do kojców dołączane są kotwy mocujące – wtedy taki sprzęt można trzymać i w pomieszczeniu, i na zewnątrz domostwa bez obawy, że kojec na ziemi ulegnie nagłemu przewróceniu.

Dobry jakościowo kojec dla psa znaleźć można między innymi w sklepie internetowym Gommer Shop. W jego asortymencie są klatki kennelowe, kojce o różnych wymiarach – dzięki czemu można wybrać odpowiednią pod wielkość posiadanego psa – jak też legowiska oraz transportery. Oferowane przedmioty wykonane są z materiałów wysokiej jakości, proste w obsłudze i montażu.

Odpowiednie miejsce na kojec dla psa

W zależności od możliwości posiadacza psa kojec może stanąć na zewnątrz w różnych miejscach, jednak trzeba mieć na uwadze kilka kwestii. Jeżeli nie ma szansy na ustawienie go w miejscu zacienionym, do takiego kojca należy dołączyć dach, który w słoneczne dni będzie stwarzał cień i chronił zwierzę przed udarem. Nie jest polecane umieszczanie go tuż przy płocie, gdyż przechodzący chodnikiem piesi lub samochody mogą wywołać u psa stres.

Wybór odpowiedniego kojca to zadanie nie takie proste, do którego należy podejść odpowiedzialnie – wówczas będzie się miało pewność, że pies jest nie tylko bezpieczny, ale i zadowolony z miejsca, w którym przebywa.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *