Odpowiednia karma dla psa

Karma dla psa powinna zawierać mięso, warzywa i owoce. Należy znać skład karmy, by dieta była prozdrowotna. Dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym dedykowane są specjalne produkty.

Jaka powinna być karma dla psa?

Poszukując wartościowej karmy swojego pupila, należy wziąć pod uwagę wiek i wielkość psa, aktywność, ale też stan zdrowia. Dobra karma musi być nie tylko smaczna, ale też wartościowa. Musi zawierać składniki odżywcze, ale w odpowiednich ilościach. Wybierając suchą karmę Takipies premium, czyli najwyższej jakości, dostarcza się organizmowi składników, których potrzebuje.

W procesach wytwarzania wykorzystywane są surowce najwyższej jakości, bez sztucznych dodatków, barwników i wzmacniaczy smaku. Suche karmy dla psów zawierają pełen zakres składników odżywczych, takich jak: białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Dzięki temu zwierzęta są zdrowe i mają dobrą kondycję.

Jak powinna być dobrana sucha karma dla psa?

Wrażliwy przewód pokarmowy psa wymaga specjalnej diety. Zwierzak jest uczulony na różne składniki, głównie na niektóre rodzaje białka. Należy przestrzegać zasad żywieniowych, bo mogą pojawić się takie dolegliwości jak: trudności z oddychaniem, wysypka, świąd, biegunka, wymioty, wzdęcia itp. U młodych psów pojawia się problem z nabieraniem masy ciała. Zdarza się też, że występują choroby stawów.

Na tego rodzaju schorzenie psa, dostępna jest karma z kaczką, będąca alternatywą dla kurczaka. Dodatkowo zawiera takie składniki jak: batat, fasola lub pulpa buraczana oraz prozdrowotna suszona mieszanka. Najlepsza sucha karma to bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, ponieważ doskonale wpływa na zdrowie pupila, ale też wygląd skóry i sierści. Karma dla psa z łososiem jest smaczna, więc pies chętnie po nią sięga. Właściwie zbilansowana dieta jest rozwiązaniem na problemy trawienne.

Jaka karma sucha dla dorosłych psów?

Suche karmy psów zawierają różne składniki, dlatego trzeba zwracać uwagę na ich rodzaj oraz ilość, by jadłospis był dostosowany do wieku i rasy. W żywieniu czworonogów ważną rolę odgrywa mięso, a ich ulubionym gatunkiem jest wołowina. Klasyczne smaki uwielbiają niemal wszystkie rasy. Karma dla psa z wołowiną zawiera 65% mięsa oraz zestaw warzyw.

Jest produktem prozdrowotnym, bo w składzie ma: cynk, żelazo, mangan, miedź, jod, wapń, selen oraz cały zestaw witamin. Podając psu karmę TAKIPIES można nie tylko sprawić przyjemność jego podniebieniu, ale wzmocnić układ odpornościowy, mięśnie, kości i stawy oraz poprawić florę bakteryjną jelit.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *