Odpowiednie żywienie psa

Pies to wbrew pozorom nie odkurzacz na jedzenie, który wciągnie w siebie wszystko. Chociaż czworonogi potrafią być łapczywe na wiele smakołyków, to nie wszystko jest dla nich wskazane. Pies w zależności od rasy musi utrzymywać zdrową dietę, by cieszyć się długim życiem i sprawnością. Źle dopasowane żywienie może skutkować rozwojem wielu problemów, którym można było wcześniej w łatwy sposób zapobiec.

Nie każdy właściciel orientuje się w potrzebach swojego czworonoga – przynajmniej tych rzeczywistych, a czasem trudno jest nie dać smakołyku, kiedy na ręce spoglądają wielkie psie oczy. Z pomocą weterynarza można szybko ustawić psią dietę, która będzie dopasowana do rasy, trybu bycia, aktywności oraz wieku. Każda z tych cech ma znaczenie w żywieniu. Małe psiaki potrzebują więcej żeby szybko się rozwijać, z kolei dorosłe i już podstarzałe psy wszystkiego strawić nie są w stanie.

Rasowe psy, rasowe żywienie

Rasowe psy wymagają więcej troski odnośnie tego, co jedzą. Różne rasy są narażone na różne problemy właściwe danemu gatunkowi. Im pies starszy tym prawdopodobieństwo, że na coś zachoruje się zwiększa. Odpowiednio dopasowana dieta działa prewencyjnie na wiele chorób, dlatego dbając o psiaka trzeba zwracać szczególną uwagę na to, co jedzą. Na rynku istnieje wiele rodzajów karmy dla psów. Niezorientowany nabywca może szybko się zagubić w zalewie dostępnych opcji. W takich wypadkach warto zwrócić się w stronę jakościowych brandów jak pedigree, które zapewnią dostęp do szerokiej oferty produktów żywieniowych dopasowanych do różnych psich cech. Pedigree to marka rozpoznawana na całym świecie oraz autorytet w żywieniu psów. Produktom pedigree zaufało miliony właścicieli czworonogów na całym świecie. W przypadku żywienia psów nie warto jest eksperymentować z dostarczanym codziennym pokarmem. Źle dopasowana co do potrzeb dieta może szybko zaszkodzić psu oraz spowodować trwałe uszczerbki na zdrowiu.

Kupić sprawdzoną jakość

Pedigree to jakość, której można zaufać. Nie mając pewności jaką karmę kupić dla młodego lub starego psa, warto spytać się weterynarza co by zarekomendował. Można też posprawdzać opinie oraz rekomendacje w sieci. Pedigree będzie pojawiało się dość często, nie jest to jedyna jakościowa kategoria karm dostępnych na rynku, jednak jedna z najpowszechniej wybieranych. Jest to marka, której można zaufać i która pozwoli zadbać lepiej o unikalne potrzeby swojego czworonoga.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *