Pakiet opieki zdrowotnej dla pupila? Dlaczego nie!

Decydując się na zwierzaka bierzemy na siebie odpowiedzialność za nowego członka rodziny. Pies czy kot wymaga takiej samej opieki i troski, jak każdy człowiek w rodzinie. Szczególnie młody osobnik wymaga specjalnej uwagi, zupełnie jak dziecko.

Wychowanie i codzienna opieka

Sposób, w jaki należy postępować ze zwierzakiem każdego dnia zależy od tego, co to za zwierzę? Inaczej będziemy dbać o kota, a inaczej o psa. Co więcej, nawet różne rasy psów wymagają całkowicie innego traktowania i postępowania. Buldog francuski czy inna rasa stworzona do towarzystwa ma zupełnie inne potrzeby niż owczarek niemiecki lub berneński pies pasterski. Szczenięta czy kocięta wymagają szczególnej uwagi i czasu, żeby nauczyć się odpowiednich zasad. W przypadku psów ważne jest m.in. posłuszeństwo, bez którego codzienna opieka, a zwłaszcza spacery mogą nastręczać wiele trudności. Świadomy właściciel przykłada wiele uwagi, aby psa odpowiednio ułożyć.

Podjęcie decyzji dotyczącej posiadania zwierzaka wymaga dużego zastanowienia, a także analizy swoich możliwości, warunków mieszkaniowych i czasu, jaki można poświęcić pupilowi. Niektóre rasy psów potrzebują szczególnie dużo ruchu, inne mają specjalne wymagania odnośnie żywienia. Ale nie tylko psy, a również koty, z pozoru kanapowce mają swoje specyficzne wymagania, w zależności od rasy. Nie inaczej wygląda kwestia z innymi domowymi zwierzętami. Chomik? Papuga? Bez względu na to, jakie zwierzę z nami zamieszka, trzeba się właściwie przygotować.

Opieka zdrowotna dla zwierzaka

Zwierzęta, podobnie jak ludzie mogą chorować, a gdy decydujemy się przygarnąć pod dach malucha, konieczne jest wdrożenie odpowiedniej profilaktyki. Kocięta czy szczenięta muszą być zaszczepione przeciwko wskazanym przez weterynarza chorobom. Ważne, aby decydując się na zwierzaka podjąć decyzję dotyczącą wyboru weterynarza.

Ciekawą alternatywą jest zakup pakietu medycznego dla pupila, jaką oferuje np. Pethelp. Jest to rozwiązanie przypominające swoją strukturą pakiety prywatnej opieki medycznej, z jakiej korzystać mogą ludzie. Oferta Pethelp to dostęp do lekarzy weterynarii na terenie całego kraju, którzy przystąpili do sieci. Rozwiązanie jest dość innowacyjne. Polega na tym, że właściciel dokonuje abonamentowej opłaty, która uprawnia do korzystania z wybranych, zależnych od wybranego planu opieki usług medycznych dla zwierząt.

Ciekawym rozwiązaniem jest dopasowanie oferty do potrzeb zwierzęcia i właściciela. Dostępne są pakiety dedykowane dla kotów i psów, a dla posiadaczy kota i psa przygotowane zostały specjalne oferty opieki. Do wyboru jest kilka wariantów oferty. W zależności od wysokości opłaty dostępne są różne ilości wizyt kontrolnych i w przypadku choroby, dostęp do badań laboratoryjnych i obrazowych itp., które pozwalają zabezpieczyć zdrowie pupila.

Czy warto zadbać o pakiet opieki medycznej dla zwierzaka?

Najważniejszą korzyścią, na którą warto zwrócić uwagę poszukując pakietu opieki medycznej dla pupila jest oszczędność. Każda oferta obejmuje określony zakres badań i wizyt specjalistycznych. Gdyby policzyć wartość poszczególnych konsultacji, to łatwo zauważyć, że kupowane osobno są sporo droższe niż koszt zakupu pakietu. Zatem Pethelp to nie tylko wygoda, ale i oszczędność!

Pakiet opieki zdrowotnej, jak w przypadku ludzi, tak i zwierząt pozwala zapewnić szybki dostęp do specjalisty w sytuacji, w której zdrowie i życie jest zagrożone. Dużą zaletą jest możliwość dostępu do specjalisty na terenie całego kraju czy historia choroby zwierzaka, dostępna na specjalnym koncie pacjenta, do którego można się zalogować przez Internet.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *